Ayrıcalıklı konumu ve gastronomik deneyimiyle D Resort Ayvalık Murat Reis

D Resort Ayvalık, 1970’li yıllara dayanan tarihi ile o dönem Yeşilçam filmlerine ev sahipliği yapıyor… Efsane haline gelen otel, 2015 yılında ise kabuk değiştirerek modern bir tatil kompleksi haline dönüşüyor. Tamamen yenilenen yapısı ve konseptiyle seçkin bir konaklama deneyimi sunan D Resort Ayvalık’ı Genel Müdürü Reşat Doğantez ve Executive Chef’i Erdem Öztürk’ten dinledik. 

D Resort Ayvalık’ın Olives ve Murat Reis Kitchen adında farklı konseptte iki restoranı ve 3 farklı mutfağı bulunuyor. Restoran konseptlerinden söz eden Erdem Öztürk, “Olives restoranımızda yarım pansiyon konseptini tercih eden misafirlerimize zeytinyağlı yöresel lezzetlerden, Ege ve Yunan mezelerinin yanı sıra yine et ve balık yemeklerini set menü konseptiyle sunuyoruz. Denize sıfır bir konumda olan Murat Reis Kitchen’da ise, öğle saatlerinde hafif yemekler ve atıştırmalıklarla hizmet veriyoruz. Akşam menüsünde ise Uzak Doğu, Akdeniz ve modernize lokal olmak üzere 3 farklı mutfağın menüsünü misafirlerin beğenisine sunuyoruz” diyor. 

D Resort Ayvalık’ın huzurlu ortamı gastronomik lezzetleri ile birleşiyor 

Yurt içi ve yurt dışı deneyimlerinden sonra 9 yıl önce Doğuş Grubu’na katılan ve farklı oteller ve pozisyonlarda görev aldıktan sonra, D Resort Ayvalık Oteli’nde Operasyon Müdürü olarak görevine başlayan Reşat Doğantez, D Resort Ayvalık’ın huzurlu ortamı, mavi bayraklı plajı, etrafını saran tarihi noktaları, gastronomik lezzetleri ve Kaz Dağları’ndan gelen bol oksijeniyle farklılığı yakaladığını dile getirerek, “Aynı zamanda İstanbul – İzmir otoyolunun da hizmete açılmış olması, bu destinasyona varış sürenizi oldukça keyifli ve rahat bir şekilde 3,5 saate kadar düşürüyor. Otelimizde her biri güneş alan ve deniz manzarasına sahip toplantı salonları bulunuyor. Düz ayak ve geniş alanıyla lansmanlara ev sahipliği yapabilmemiz ve MICE turizmi için de sağladığımız imkanlar sayesinde otelimiz cazip bir yer haline geliyor” ifadelerini kullanıyor.

 

“3 farklı menüyle hizmet veriyoruz” 

D Resort Ayvalık’ta 2 yıldır mutfak şefliği yapan Erdem Öztürk ise bulunduğu yörenin ve grubun gücünü en iyi şekilde değerlendirerek mutfakta harikalar yaratıyor. Bu sezon menüyü bütünüyle yenilediklerini ve akşam servisi için misafirlere yörenin ilk ve tek sushi menüsünü deneyimleme imkânı sunduklarını söyleyerek, “Bunun yanında Akdeniz mutfağının seçme lezzetlerini tümüyle yörenin ürünleriyle hazırladığımız ve özgün dokunuşlarla modernize ettiğimiz 3 farklı menümüz yer alıyor. Yörenin yabani otları ve yine yörenin koyunlarından elde edilen sütleriyle yaptığımız, karamelize koyun yoğurduyla servis ettiğimiz Cunda Kebabı ve Arap Saçlı Kuzu Güveci bu yılın imza tatlarından sadece iki tanesi…” açıklamalarında bulunuyor. 

“Her mevsim hizmet vermek ana gündem maddemiz” 

“Misafirlerimize yaz sezonu boyunca sunduğumuz tüm imkanları, sezon dışına taşıyarak, bahar ve kış aylarında da hafta sonları olmak üzere hizmet vermek ana gündem maddemiz” diyen Reşat Doğantez son olarak, “Tüm haftanın yorgunluğunu atmak isteyen misafirlerimize sezon sonrasında da hizmet veren bir destinasyon olarak konumlanmak istiyoruz” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın