Ambalajlı bakliyat ve hazır yemek üretimi yapan firmalar üretime hız verdi

Koronavirüs salgını günlük yaşamı etkilediği gibi tüketim alışkanlıklarımıza da yeni bir düzenleme getirdi. Salgın sebebiyle çoğu sektörün çalışmaları durma noktasına gelirken bazı sektörler ise rutinini artırdı. Bu firmalardan biri de ambalajlı bakliyat ve ısıtılarak tüketime sunan ve hazır yemek üretimi gerçekleştiren Yayla Argo.

Yayla Argo, 100 ülkeye ihracat yapıyor. Koronavirüs salgını sebebiyle eskiye oranla talebin yüzde 400 arttığını belirten Pazarlama Direktörü Faruk Ildır, ambalajlı bakliyata olan talebin ise yüzde 50 artış gösterdiğini ifade etti.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre; Yayla Argo olarak özellikle pişmiş yemeğe ulaşımda sıkıntı yaşayan kamu çalışanları için hazır yemek fabrikasını tam kapasiteyle çalıştırdıklarını da sözlerine ekleyen Ildır şöyle devam etti: “Tüketicilerin virüs etkisiyle normalin üstünde gıda ürünü satın alarak, 3-4 aylık ihtiyaçlarını karşılayacak kadar stok yaptıklarını tahmin ediyoruz. Öte yandan piyasada arz güvenliğinin sağlanabilmesi için net ithalatçı olunan ürünlerde gümrük vergisinin düşürülmesi veya sıfırlanması gerekiyor. Salgının uzaması halinde işletmelerde sermaye ve operasyonel güçler önemli zarar görecek.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın