Yerli ürün, yerli üretim ve yerli firma: AlsoGelato

İtalyan firmalarının bilinirliğinin oldukça fazla olduğu dondurma hammaddesi sektöründe AlsoGelato, alıştığınız İtalyan kalitesi, yerli fiyat, yerli kalite ve yerli firma anlayışıyla kaliteli ürünleri ulaşılabilir fiyatla sunuyor. Dondurma pazarında ilk defa yerli bir firma olduklarını ve 2020 yılı sonunda ürün çeşitlerini 40’a çıkaracaklarını dile getiren Satış Müdürü Ersin Meriç, firmanın hikâyesini ve hedeflerini bizimle paylaşıyor.

AlsoGelato Türkiye’de, İtalyan kalitesinde ürünler yapma misyonuyla yola çıkan bir firma. 2011 yılından bu yana dondurma sektöründe yer alan Ersin Meriç, AlsoGelato’nun yola çıkış hikâyesini şu sözlerle anlatıyor: “Dondurma sektörüne hammadde sağlayan ve lider konumda olan 4 firma da İtalyan firması. Dondurma pazarında ilk defa yerli bir firma olarak yer alıyoruz. Bizler dondurma hammaddesi üretiyoruz yani dondurmaya yapısını ve tadını veren ama aroma olmayan gerçek konsantre meyve ürünleri. Dondurmanın sunumuna, servisine zenginlik katan “besleme” dediğimiz ürün gruplarına da sahibiz. Türkiye’de bu ürünleri şu ana kadar bu kalitede üreten bir firma olmadı. AlsoGelato Mart 2019’da Ankara IBATECH Fuarı’nda bu ürünlerin bir kısmının lansmanıyla pazara girdi. 2019 yılı boyunca da bu ürünlerin sunumları müşterilere yapıldı. Ürünler de marka da kabul gördü.”

Kaliteli ürün, ulaşılabilir fiyat

Az sayıda ürünle yola çıkan ve sektöre sunduğu ürünlerin çeşitliliğini artırmayı hedeflediklerini bizimle paylaşan Meriç, aynı kalitede ürünlerin Türkiye’de de üretilebildiğini dile getiriyor ve sözlerine şöyle son veriyor: “Ürün yelpazemizi genişletmeye çalışıyoruz. Hedefimiz; ürün portföyümüzü sektörde yer alan tüm İtalyan firmaları kadar büyütmek. Ürünlerimizi gruplandırdık bu ürünlerimizi gruplar halinde AR-GE’ye alıyor istediğimiz gibi olduğunda da ürün portföyümüze ekliyoruz. Amacımız fuara kadar istediğimiz kaliteye çıkan bütün ürünleri sergilemek. Ürettiğimiz ürünleri müşteriye anlatmak istiyoruz. Müşteriye bu ürünlerin Türkiye’de de üretilebildiğini ve bunları yaptığımızı ifade ediyoruz. Bizim ürünümüzü kullanarak da aynı kaliteyi yakalayabileceklerini söylüyoruz. Öncelikli hedefimiz; tüketicinin, dondurma ustasının, işletme sahibinin şu ana kadar kullanmaktan keyif aldığı ve kullanmaya alıştığı İtalyan menşeili ürünlerin yerli bir firma tarafından aynı kalitede yapılabildiğini göstermek. Ürün kalitesi olarak bunu başardık. Firmalar ulaşılabilir fiyata aynı kalitede ürünleri alabilecekler.”

Sosyal Medya'da Paylaşın