Alain Ducasse, J’aime London ve J’aime Paris ile okuyucuları gurme yolculuğuna çıkarıyor

Dünyanın dört bir yanında bulunan marka restoranları ve sayısız Michelin yıldızı ile dünya gastronomisinin yeri doldurulmayacak şeflerinden Alain Ducasse. Hayata geçirdiği her projesi ile büyük bir başarıya imza atan Ducasse, rehber sayılabilecek kitaplarıyla da dünya gastronomisine adını altın harflerle yazdırıyor.
Biz de ünlü şef Alain Ducasse’ın iki kitabıyla karşınızdayız. J’aime London ve J’aime Paris… Ducasse bu iki kitabında Paris ve Londra’nın en iyi gastronomik adreslerine dikkat çekiyor. Restoranlar, cafeler, barlar, marketler, oteller ve gastronomi profesyonelleri kitabın baş aktörlerinden olurken; Ducasse kitapta verdiği adreslerde en sevdiği yemekleri, içecekleri, ürünleri kaleme alıyor.
J’aime London: 100 Culinary Destinations for Food Lovers: Londra, çok sayıda uluslararası mutfağa ve dünyanın en iyi restoranlarına ev sahipliği yapmaktadır. J’aime Paris ve J’aime New York’un başarısının ardından Alain Ducasse bu kitabında, İngiltere’nin başkenti Londra’nın; en iyi adreslerinden en sevdiği yemeklerin listesini derliyor.
J’aime Paris: Dünyaca ünlü şef Alain Ducasse, bu kitabında Paris’teki en iyi mutfak adreslerinin seçkisini sunuyor. Kahvaltı olarak, Canal Saint-Martin’deki sıcacık kruvasanlardan Eyfel Kulesi’nde büyülü bir akşam yemeğine kadar, bizleri yemekleriyle ünlü şehir etrafında gurme yolculuğuna çıkarıyor. Bu cilt 2 binden fazla fotoğraf ve röportajla birlikte; en iyi taze malzemeler, zanaat ürünleri, cafeler, restoranlar, şarap barları, peynir ve çikolata dükkanlarını da içine alan bir yolculuk kitabı.
Sosyal Medya'da Paylaşın