Akaretler’de bir Fransız esintisi: La Vie Praline

Akaretler’deki hayatına geçtiğimiz günlerde başlayan La Vie Praline menüsüyle ve çikolata çeşitleriyle şimdiden Akaretler’in favori mekanı olmuş durumda.

La Vie Praline’e gittiğiniz zaman kendinizi kahve ve çikolata kokusunda kaybederken bulabilirsiniz. Oyuncu Gökçe Akyıldız’ın kurucusu olduğu La Vie Praline Fransız konseptine sahip ambiyansıyla da çok beğeniliyor. El yapımı çikolatalar, tatlılar sunan mekan kahveleriyle de öne çıkıyor. Meyveliden beyaz çikolataya, bitterden portakallıya kadar birçok çeşit çikolata sunan La Vie Praline’de kendilerinin suffle’nin kraliçesi olarak adlandırdıkları Llivua’yı da mutlaka denemelisiniz. La Vie De Bombe tatlıları da mekanın favori lezzetlerinden. İlk şubesi kadar Akaretler’de açılan ikinci şubesinin de çok beğenildiğini söyleyen Gökçe Akyıldız misafirlerinden gelen tepkilerden çok memnun olduklarını dile getirirken her gün kendilerini geliştirmek için çalıştıklarını söylüyor.

Rengarenk çikolata vitrini

Kapıdan içeri girer girmez bu minik dükkandaki çikolata kokusunu buram buram almaya başlıyorsunuz. Zaten tam karşınızda rengarenk çikolatalarla doldurulmuş vitrini görünce de hepsinin tadına bakmak istiyorsunuz. İçeride sadece birkaç masa var ama, birçok insan zaten leziz çikolataları tatmak için geldiğinden yetiyor. İster birinci sınıf Belçika çikolatasından yapılma çikolataları, ister yine kendileri yaptıkları tatlıları tercih edebiliyorsunuz.

Limonlu sıcak çikolata

Çilek, muz, Fransız bisküvisi, badem praline ve gerçek Belçika çikolatası ile hazırlanan Lady Praline ise mekanın imza lezzetlerinden biri. 11.30’dan 23.00’a kadar hizmet veren La Vie Praline’in içecek menüsünde de özel lezzetler yer alıyor. Kahveli sıcak çikolata, tarçınlı sıcak çikolata, portakallı sıcak çikolata ve limonlu sıcak çikolata gibi lezzetleri La Vie Praline’nde deneyebilirsiniz. Çilekli Türk kahvesi de mekanın farklı lezzetlerinden.

Sosyal Medya'da Paylaşın