Lezzet tutkunlarının buluşma noktası: Must

Must, şehrin uğrak noktalarından Nişantaşı’nda konumlanıyor. Yaklaşık dört yıl önce hayata geçirilen mekân, hizmet kalitesiyle popülerliğini ilk günden bu yana koruyor. Günün her saatine farklı bir yorum getiren Must’ı İşletmecisi ve Kurucu Ortağı Ercan Gümüşkaya’dan dinledik.

Must, açıldığı günden beri hem misafire olan saygısı hem de tüm konuklarına evindeymiş hissi veren atmosferiyle popülerliğini koruyor. Girişteki botanik bahçesi, içerideki şık barı ve özenli menüsüyle kendi müdavimlerini yaratan bir mekân. Ercan Gümüşkaya, Must için, “Gündüz Nişantaşı’nın ruhuna uygun bir ruhu var, akşam ise şık bir restoran&bar tarzıyla konuklarını ağırlıyor” diyor.

“İşimi en doğru şekilde yapmaya özen gösteriyorum”

Gümüşkaya, uzun yıllar yeme içme sektöründe çalıştıktan sonra kendi mekânını hayata geçiriyor. “Bu işe temelden başladığım için her katmanına hakimim” diyen başarılı işletmeci, “Birçok yerde çalıştıktan sonra artık kendi mekânımı açmak zorunluluk olmuştu. Buradan ilhamla da “Must” adını uygun buldum. Kendimi geliştirmek için asla durmuyorum. Sektörün ihtiyaçları, yeme içme dünyasının hızla değişen trendleri ve yaşadığımız şehrin kriterleri doğrultusunda, ekibimle birlikte işimi her zaman en doğru şekilde yapmaya özen gösteriyorum” açıklamalarında bulunuyor.

“Taze olmayan hiçbir ürün kullanmıyoruz”

Must açıldığı günden beri lezzetleriyle ilgi gören bir mekân. Sürekli yenilenen ve dünya mutfağından zengin lezzetler sunan, özenli bir mutfağı var Must’ın. Şef Kadir Aytekin, mevsime uygun her daim özenli bir menü hazırlıyor. Mevsim geçişlerinin kendileri için son derece önemli olduğunu belirten Ercan Gümüşkaya, “Dolayısıyla tazelik de çok önemli. Mevsiminde yenmeyen enginar hiç kimseyi memnun edemez. Taze olmayan hiçbir ürün kullanmıyoruz. Bunlar bizim hassas noktalarımız. Must’ı çok seven konuklarımızın taleplerini ve beğenilerini de dinliyor, yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullanıyor.

“Lezzetli yemek ve kaliteli eğlence politikamız devam edecek”

Must’ta başlangıçlar ve bowl’lar çok seviliyor. Pizzalar ve makarnalar da çok talep gören lezzetler arasında. “Köz patates ve ılık karides ise açıldığı günden beri Must’ın klasikleri” diyen Ercan Gümüşkaya sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ana yemeklerin hepsi çok seviliyor diyebilirim. Tatlılarda da San Sebastian cheesecake ve unsuz şekersiz kek büyük ilgi görüyor. Öte yandan lezzetli yemek

ve kaliteli eğlence politikamız devam edecek. Yeni sezona çok güzel bir giriş yaptık, öyle de devam ediyoruz. Şimdi önümüzde yeni yıl kutlaması var. Her yıl olduğu gibi bu yıl da akıllara kazınacak bir geceye imza atacağız.”

“İnsanların müdavimi olacağı lezzetler hazırlıyoruz”

Must, ilk günden bu yana hem misafire olan saygısı hem de tüm konuklarını evinde hissettirmesiyle farkını koruyor. “İnsanların müdavimi olacağı lezzetler hazırlıyoruz” diyen Ercan Gümüşkaya sözlerini şöyle sürdürüyor: “Günümüzde bir mekânın müdavim yaratması ve bunu artırarak devam ettirmesi çok önemli. Tüm bunlar başarının sürdürülebilir olmasını sağlıyor. Ekip olarak da ilk günden beri bunun için çalışıyoruz ve aldığımız geri bildirimlerden çok memnunuz. Kendimizi sürekli bu çizgide geliştiriyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın