Yıldız Şeflerden James Lowe, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Yıldız şeflerden James Lowe, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek organizasyonda gastronomi sektörü ve tutkunları ile buluşuyor.

James Lowe, Londra’nın Shoreditch kentindeki Michelin yıldızlı Lyle’s’ın baş şefidir. James mutfak kariyerine 23 yaşında başladı. 30’a kadar kendi restoranına sahip olmaya kararlıydı.

James, Heston Blumenthal’s The Fat Duck, Rob Weston’s La Trompette ve Fergus Henderson’s St John’da çok çalıştı. Öğrendiği kadar öğrenmesi gerekiyordu ve yüksek başarı gösteren restoranlarda çalışabiliyordu. Sonunda arkadaşı Isaac McHale ile birlikte The Ten Bells, Spitalfields adlı bir restoranda çalışmaya hazırdı.

Ancak, Nisan 2014’te kendi restoranını açma hayalini gerçekleştirebildi. Lyle’s, Shoreditch’s Tea Building’de bulunacak ve James’in St John Bread and Wine’da çalışırken tanıştığı John Ogier ile ortaklaşa çalışacaktı.

Açılıştan sadece 18 ay sonra, Lyle’s ilk Michelin yıldızını kazandı. James kendini taze ve mevsimlik ürünlere adadı ve menünün merkezinde olmasını sağladı.

Bir şef olarak öğrenim yolculuğuna devam etmeye hevesli olan James, düzenli olarak dünyanın en iyi uluslararası şeflerini onunla yemek pişirmeye ve ona yerel ürünlerini öğretmeye davet ediyor, bu iyiliğin karşılığını veriyor ve bilgi alışverişinde bulunuyor.

2019’da James Lowe ve John Ogier, Güney Londra’daki Borough Market’te bir fırın, restoran ve şarap barı olan Flor’u açtı.

Dünyanın En İyi 50 listesinin düzenli bir üyesi olan Lyle’s, 2021 uluslararası rehberinde 33. ve Ulusal Restoran Ödülleri’nin En İyi 100’ünde 84. sırada yer alıyor. Ayrıca iki adet AA Rozeti var.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın