Yıldız Şeflerden Dan Barber, Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Dan Barber gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.

Dan Barber, New York’taki Stone Barns’taki Blue Hill ve Blue Hill Farm’ın şefi ve ortak sahibi ve The Third Plate’in yazarıdır. Barber’in yanında, yeni ve yükseltilmiş bitki yetiştiricilerini Row 7 Seed Company’nin önemli bir parçasıdır.

Şef Barber yeme şeklimizi değiştirmeye adamış bir bağnaz olan Amerika’nın filozofu olarak anılıyor. Moleküler gastronomi için Herve neyse, çiftlikten sofraya sürdürülebilir yemek için Dan Barber odur.

Bütünsel vizyonunun merkezinde, çiftliklerin çiftçilik yapma, aşçıların yemek yapma ve akşam yemeklerini yemek yeme biçimlerinin eksiksiz bir şekilde elden geçirilmesi yer alıyor, böylece simbiyotik bir iplik hepsini bir araya getiriyor.

Manhattan’daki Blue Hill restoranından Stone Barns Gıda Tarım’ne kadar Barber Merkezi’nın konaklaması, yemek yiyenler olarak zevklerimizi çiftliklerin ve tatmin ediciyle ilişki kurmaktır.

Blue Hill’in iki Michelin yıldızı var, New York Times’ta yemek ve New York yıldızla yıldızlandı. 2018’de Blue Hill at Stone Barns, dünyanın En İyileri 12. sıraya ve Chef’s Choice kazandı. Dan Barber, 2006’da New York City’nin En İyi Şefi ve 2009’da Seçkin Şefi dahil olmak üzeredir. Aynı yıl, Time dergisinin en etkili 100 kişisi yer aldı. Ve Başkan Barack Obama tarafından ABD’ye hizmet etmek amacıyla.

Biletler; Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın