“Yeniden Keşfet” programı kapsamında Türkiye’ye geldiler, hayran kaldılar!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davetlisi olarak, Güvenli Sertifikasyon Programı kapsamında Antalya’da tatil yapan yabancı gazeteciler, alınan tedbirleri övgüyle karşıladı.

Antalya’nın güvenli turizm uygulamaları birçok ülke basınında geniş yer buldu. Haberlerde, virüse karşı verdiği başarılı mücadelenin Türkiye’yi ziyaretçiler için güvenli hale getirdiği, önlemlerin yeterli olduğu kaydedildi.

DHA’da yer alan habere göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) işbirliğiyle 19-21 Haziran tarihleri arasında 51 ülke büyükelçisi ile yaklaşık 50 yabancı basın mensubu, Antalya’da ağırlandı. Havalimanı, otele transfer, otele girişten açık büfelere, havuzdan sahile tüm aşamalarda Güvenli Turizm Sertifikası Programı kapsamında alınan önlemleri ve uygulamaları yerinde deneyimleyen yabancı basın kuruluşlarının temsilcileri tarafından yapılan haberler, dünya basınında geniş yer buldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın program sonrasında yaptığı derlemeye göre Alman Bild, Handelsblatt, OE24 TV, Tagesschau, DPA, RTL, Der Tagesspiegel, Rusya’da Ria Novosti, TASS, Ria Novosti, İngiltere’de The Telegraph, Japonya’da Nihon Keizai Shimbun gibi çok sayıda gazete, internet sitesi ve televizyon kanalında, Türkiye ve Antalya’daki güvenli turizm uygulamalarına dikkat çekildi. Yabancı medya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un anlatımlarına da yer verdi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın