Yemeksepeti’nden esnafa 20 milyon TL’lik destek paketi: Komisyon alınmayacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin sadece sipariş ve gel-al usulüyle çalışacak olmasının ardından Yemeksepeti’nden esnafa 20 milyon TL’lik destek paketi geldi.

Yemeksepeti.com kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın’ın, kovid-19 nedeniyle ekonomik sıkıntılar çeken esnaf için 20 milyon TL’lik destek verileceğini Twitter hesabından duyurdu.

Ayrıca Yemeksepeti Cüzdan ile yapılan ödemelerde herhangi bir komisyon alınmayacak ve restoranlara yapılacak ödeme periyotları onlara hiçbir ekstra maliyet olmadan yarıya yani 15 güne indirilecek.

Konuyla ilgili Nevzat Aydın’ın tweetleri:

“Restoranlarımız, özellikle tek şubeli mahalle restoranlarımız zor zamanlar yaşıyor. Onlara bu zor dönemde destek olmak için 20 Milyon TL’lik bir paket açıklıyoruz.

Yemeksepeti Cüzdan ile yapılan ödemelerde hiçbir komisyon alınmayacaktır. Restoranları desteklemek isteyen kullanıcılar lütfen siparişlerini bu şekilde ödesinler.

Yeni başlattığımız Gel-Al siparişlerinde – siparişi verip restorandan teslim aldığınız model – de hiçbir komisyon alınmayacaktır.

Bu belirsiz sürecin sonuna kadar listeleme ücreti alınmayacaktır.

Restoranlara yapılacak ödeme periyotları onlara hiçbir ekstra maliyet olmadan yarıya yani 15 güne indirilmiştir.”

Sosyal Medya'da Paylaşın