Turuncu Çember Sertifikası’nı alan ilk otel oldu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından turizm için hayata geçirilen Turuncu Çember Sertifikası’nı alan ilk otel Swissôtel Büyük Efes oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandeminin ardından İzmir’deki turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için Turuncu Çember uygulamasını hayata geçirdi. İzmir’de konaklama tesisleri kategorisinde ilk Turuncu Çember’i Swissôtel Büyük Efes aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Turuncu Çember sertifikasını Swissôtel Büyük Efes Genel Müdürü H. Rıza Elibol’a teslim etti. Soyer, “Swissôtel Büyük Efes İzmir’in sembollerinden biri. Bugün yine bir öncülük yaparak ilk Turuncu Çember’i alan konaklama tesisi oldu. İzmir’e örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. Rıza Elibol ise teşekkür ederek, “Umarım diğer bütün oteller de bu uygulamaya dâhil olacaklar” dedi.

Swissôtel Büyük Efes’in Turuncu Çember’in hijyen ve güvenlik kriterlerini karşılayıp karşılamadığını inceleyen Değerlendirme Kurulu’nda İzmir İl Kültür Müdür Yardımcısı Kaan Erge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı Dairesi Başkanlığı personeli Dr. Yusuf Demir, Yaşar Üniversitesi’nden Doç. Dr. Seda Genç, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Üyesi Didem Ersoy, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Ege Bölge Temsil Kurulu Başkanı Tolga Gencer, İzmir Turist Rehberleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Uysal da yer aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs küresel salgını süresince turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için Turizm Hijyen Kurulu kurarak belediyeye bağlı konaklama ve yeme-içme işletmelerinde uygulanacak hijyen ve güvenlik kriterlerini belirlemişti.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın