Dünyaca ünlü şef James Cochran: “Bu kötü duruma ayak uydurmak zorundayız”

Michelin yıldızlı restoranların eski şefi James Cochran, Islington’daki restoranı 12:51’i yeni çıkardığı kızarmış tavuk teslimat markası Around The Cluck altında yeniden açacak.

Michelin yıldızlı The Ledbury ve The Harwood Arms’ın eski şefi James Cochran, üst segment yemeklerinin, masalar arası mesafe sınırlandırması altında Upper Street merkezli restoranında uygulanabilir olmadığını söyledi. Cochran  yaptığı açıklamada, “%100 12:51’i geri getireceğiz ancak muhtemelen gelecek yıla kadar olmayacak. 1 metre kuralı ile tekrar açılmak ticaretimizin yaklaşık 3’te 2’sini kaybettiğimizi gösterecek. İdari harcamaları karşılamak için kişi başı 150 Sterlin ücretlendirme yapmak zorunda kalacaktım” dedi. Great British Menu’de “Şampiyonların Şampiyonu” olarak adlandırılan Cochran için dar bir mutfakta çalışanlar arasındaki mesafeyi gözetirken 12:51’in yenilikçi menüsü yaratmak da ayrıca zor olacaktı.

Big Hospitality UK’de yer alan habere göre, Cochran’ın yeni oluşturduğu marka Around The Clock’un menüsü; Deliveroo, Uber Eats ve Slerp gibi çevrimiçi sipariş uygulamalarında büyük başarı yakaladı. Şef Cochran, “Dürüst olmak gerekirse bu kötü duruma ayak uydurmak zorundayız. Samimi bir restoranda yüksek bitişli fine dining operasyonu ile haftada 100 kg tavuk kızartmak tamamen farklı operasyonlar” açıklaması yaparken 12:51’i özel yemek etkinlikleri için tutmayı planladığını söyledi.

Sosyal Medya'da Paylaşın