TÜROB’dan sağlık çalışanları için üyelerine birlik mesajı

TÜROB koronavirüs ile mücadeleye devam eden sağlık çalışanlarının otellerde ve kamu misafirhanelerinde konaklaması hakkında açıklamalarda bulundu.

“Covid-19 Salgını nedeniyle yoğun iş temposunda görev yapan sağlık çalışanlarının otellerimizde konaklaması konusunda TUROB olarak İstanbul Valiliği’nin bilgisi ve direktifleri doğrultusunda sürecin başından beri destek oluyoruz.

Valiliğimizce öncelikle kamu misafirhaneleri boşaltılarak bu tesislerde sağlık çalışanlarının konaklayabilmesi için düzenlemeler yapılmıştır.

Kamu misafirhanelerinde konaklayan misafirlerin açık bulunan otellerimizde konaklatılması konusunda destek veren üyelerimize teşekkür ederiz.

Valiliğimizden, Konuyla ilgili olarak yapılan görüşmelerde, otellerde konaklama talebinde bulunan sağlık çalışanlarının, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda öncelikle kamu misafirhanelerinde misafir edilecekleri ve her hastane için bir misafirhane belirleneceği bilgisi alınmıştır.

Kamu misafirhanelerinde hali hazırda konaklama imkanı sunulabilmektedir. İhtiyaç halinde Valiliğimizin bilgi ve koordinasyonu dahilinde TUROB olarak her türlü destek verilmektedir.

Bireysel olarak otel işletmelerimize konaklama talebinde bulunan sağlık çalışanlarımıza, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda ve düzenli bir konaklama hizmeti sunulmaktadır.

Bu amaçla sağlık çalışanlarının başvuru için doğrudan İl Sağlık Müdürlüğüne yönlendirilmelerinde fayda bulunmaktadır.

Bu süreçte otellerini açarak bu hizmete destek veren tüm kurum, kuruluş ve üyelerimize teşekkür ederiz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın