Cüneyt Asan: “Stratejimizi belirlemek için beklemedeyiz”

Gündem Değerlendirmeleri’yle sektörün nabzını tutmaya devam ediyoruz. Günaydın Et Restaurantları’nın Sahibi Cüneyt Asan, koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Böyle olağanüstü bir durumda sıradan kararlarla ilerleyemeyiz” dedi.

Gastronomi sektörünü de etkisi altına alan koronavirüs salgını, Türkiye’de hemen hemen tüm restoranların kapanmasına sebep oldu. Bunlardan biri de Günaydın Et Restaurantları. Tüm şubelerini kapattıklarını belirten Cüneyt Asan sözlerini şöyle sürdürdü: “Amaç insanlarımızı sağlıkları için yan yana getirmemek. İhtiyaçlar sağlansın diye sadece kasap dükkânlarımı açık tuttum ve bütün hijyen kurallarına uyuyorum. 40 restoranımızın hepsini kapattık. Kiralar ve çalışanlarımızın maaşları devam ediyor ama sağlık her şeyden önce geliyor. Bu yüzden dünyaya örnek olmak istiyoruz. Öte yandan bu sürecin ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Önümüzü gördükten sonra bir strateji belirlemek istiyoruz. Çünkü şu an alacağımız kararlar bizi yanlış yola sürükleyebilir. Stratejimizi doğru yapmak için beklemedeyiz.

“Ülkemize ve insanımıza çok güveniyorum”

Kaosun hızlı bir şekilde atlatılması sonucu hemen toparlanma olacağına da değine Asan şu açıklamalarla devam ediyor: “İlk etapta sıkıntılar yaşayabiliriz. Ancak uzarsa büyük sorunlar yaşanacak. Birçok insan işini kaybedecek. Ve bu durum işsizliği tetiklemeye devam edecek. Bu durum hem dünyaya hem de ülkemize yeni bir sorun olarak eklenecek. Çalışanın, iş verenin ve hükümetin anlayışlı olması ve el ele bu işi çözmesi gerekiyor. İnanıyorum ki konu birliktelik olunca ülkemiz en iyisini yapacak. Ülkemize ve insanımıza çok güveniyorum.”

Sosyal Medya'da Paylaşın