Türkiye’nin ilk %100 HoReCa Markası Bonna, Ödüle Doymuyor

2014 yılından bugüne HoReCa sektöründe faaliyet gösteren, Türkiye’nin ilk %100 premium HoReCa markası Bonna, DNA Paris Design Awards 2022’den üç ödülle döndü. Dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan sıra dışı koleksiyonları, zengin ürün gamı ve premium ürün kalitesi ile HoReCa dünyasında köklü bir yer edinen marka, başarılarını aldığı ödüllerle tescilliyor.

1983’te küçük bir seramik atölyesi olarak faaliyetlerine başlayan Kar Porselen’in hayata geçirdiği Türkiye’nin ilk %100 HoReCa markası Bonna, 2014 yılından bu yana otel, restoran ve catering sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor. Yeme içme deneyimini masa üstü ürünleri ile genişleterek, Çatal Kaşık Bıçak koleksiyonuna imza atan Bonna, başarılarını ise aldığı ödüllerle tescilliyor. Bugüne kadar Ida Design Awards, German Design Award, DNA Paris Awards ve Design Turkey gibi pek çok ulusal ve uluslararası fuara katılarak, koleksiyonlarıyla toplam 11 ayrı ödülün sahibi olan alan marka, en son DNA Paris Design Awards 2022’den üç ödülle döndü

Üç ayrı koleksiyona 3 ayrı ödül!
20 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 95 bin metrekare alana kurulu Bilecik-Pazaryeri fabrikası ve 10 bin metrekare kapalı alana sahip Çayırova fabrikasında yıllık toplam 40 milyon parça ürünü sektörle buluşturan Bonna, ezber bozan ve sıra dışı tasarımları ile tüm dünyada dikkatleri üzerine çekiyor. Bünyesinde yetenekli ve deneyimli bir tasarım ekibi bulunduran marka, Uzak Doğu’dan Avrupa’ya yabancı tasarımcılarla da iş birliklerini sürdürüyor. Şeflerin ihtiyaçlarına yanıt veren, sunumlarına ince dokunuşlar getiren marka, bu başarılarını ödülle taçlandırıyor. Son olarak DNA Paris Design Awards 2022’de, Pott Bowl, Halo ve Kaff koleksiyonları ile üç ayrı ödülün sahibi olan marka, DNA Paris 2021’de de dört farklı koleksiyonuyla ödüle layık görülmüştü. Bonna, ayrıca yakın zamanda German Design Award 2022’de de üç koleksiyonuyla ödül aldı.

İhracattaki başarıları da ödüllendiriliyor
Kaliteyi ve estetiği birleştiren üretim tarzı ile Bonna; kolay istiflenebilirlik, kenar çıtlama garantisi, çizilmeye ve yüksek ısıya karşı dayanıklılık gibi fonksiyonel faydaları da gözeterek sektörde öncü bir rol üstleniyor. 6 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek, HoReCa sektörünün liderleri arasında yer alan marka 2020 yılı İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde iki ayrı kategoride ödüle layık görüldü. 2020 Yılı Porselen Sofra-Mutfak Eşyası Kategorisi’nde “En Fazla İhracat Gerçekleştiren” üçüncü marka olan Bonna, aynı zamanda “En Yüksek İhraç Birim Fiyatına Sahip Firma” ödülünün de sahibi oldu.

Sosyal Medya'da Paylaşın