Turizm sektörünün en büyük yatırımlarından birisi Mersin’e geliyor: 350 milyon liralık otelde açılış heyecanı!

Turizm sektörünün en büyük yatırımlarından birisi Mersin’de gerçekleştiriliyor.

Kahramanmaraşlı Balsuyu ve Narlı aileleri, 646 yatak kapasiteli BN Hotel Thermal & Spa’nın 350 milyon TL’lik yatırım ile kapılarını açmaya hazırlandığını açıkladı.

Kahramanmaraşlı Balsuyu ve Narlı aileleri, jeotermal kaynakların zenginliği ve potansiyeli bakımından dünyanın ilk 7 ülkesi arasında, Avrupa’da ise kaynak potansiyeli bakımından birinci olan Türkiye’nin, bu alandaki zenginliğini Mersin’de ekonomiye kazandırıyor.

Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı “İçmeler” mevkiinde, otoban bağlantı yoluna yakın, Adana Havalimanı’na 45 dakikalık mesafesi ile yerli ve yabancı turistler için rahat bir lokasyonda yer alan BN Hotel Thermal & Spa, 47 bin metrekare kapalı, 102 bin metrekare açık alan olarak inşa ediliyor.

646 yatak kapasiteli

246 oda ve 646 yatak kapasiteli tesislerde ayrıca içinde VIP SPA, sauna, buhar odası, açık tatlı su havuzu, termal kapalı havuz, ve her birinde 500 metrekarelik bahçesi bulunan 200’er metrekarelik 3 adet müstakil villa da yer alıyor.

İnşaat aşamasında doğal faunanın korunduğu yatırım, cilt hastalıkları, romatizma, eklem ağrıları, bağırsak parazitleri, solunum sorunları ve diyabet gibi birçok hastalığa iyi gelen termal suyu ile müşterilerine “şifa” turizmi imkanı sunuyor.

Otelin ismi iki ailenin soy isimlerinin baş harfinden oluşuyor

BN Hotel Thermal & SPA Hotel Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurum Sözcüsü Yusuf Narlı, projeyi iki aile şirketi olarak hayata geçirdiklerini ve isminin de iki ailenin soy isimlerinin baş harfinden oluştuğunu belirterek, “Biz Balsuyu ve Narlı ailesi olarak yaptığımız her işte ülkemize değer katmak için uğraşıyoruz. Çünkü ülkemizi çok seviyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medya'da Paylaşın