The Water House Project ve Kødbyens Fiskebar’ın Özel Etkinliği Yakında Londra’da Gerçekleşecek

Kopenhag’ın Meatpacking semtinde bulunan ünlü Kødbyens Fiskebar’ın ekibi, 22-23 Eylül tarihlerinde özel bir iş birliği için Londra’nın doğu yakasındaki The Water House Project’e misafir olacak. Yapılacak etkinlikte Fiskebar’ın mutfak şefi Jamie Lee ve The Waterhouse’a adını veren Gabriel Waterhouse, deniz ürünlerini merkeze alan ve sürdürülebilir yaklaşımlara sahip İskandinav tarzı yemekler hazırlayacak. Etkinlik, restoranın Hackney Kanalı’na bakan salonunda gerçekleşecek.

The Water House Project isimli restoran, Londra’nın Bethnal Green semtinde 2021 sonbaharında açılmıştı ve şimdi daha farklı bir mutfak anlayışına sahip Jamie ve ekibi iki özel akşam yemeği için gelecek ayın 22’si ve 23’ünde burada bulunacak. İskandinav tarzı doğal malzemelerle ve koyu tonlarla tasarlanan salonda deniz ürünlerine odaklanacak etkinlik, sezon sonunun en önemli işi olacak. Her akşam ve cumartesi günleri ise öğle yemeklerinde mayalanmayı odağına alan menülerle misafirlerinin karşısına çıkan The Water House Project, misafirler ve şefler arasında bir bağ kurmayı amaçlıyor. Zaten eylül ayındaki etkinlik de bu minvalde düzenleniyor. Restoran midye, enginar, kuzu, çörek çeşitleri ve tatlı olarak da dondurma ile öne çıkıyor.

Başkentin en önemli akşam yemeği restoranlarından biri olarak gösterilen, dünya çapında şeflere sahip Kopenhag’daki Kødbyens Fiskebar ise 2009’da açılmıştı ve o yıl Bib Gourmand ödülüne layık görülmüştü. Restoranın menüsü çoğunlukla deniz ürünlerinden oluşuyor ve mekan üreticiye destekte bulunuyor. En çok rağbet gören yemekleri ise balıktan yapılan ve salatayla servis edilen hamachi isimli meze, yaban turbu, elma sirkesiyle buğulanmış mavi midye, bakla ve yeşil böğürtlen tabağı.

Sosyal Medya'da Paylaşın