The Best Chef 2023, 20 Kasım’da Dünyanın 1 Numarasını Açıklayacak!

Meksika’nın Yucatán eyaletinin başkenti Merida’da geri sayım başladı. Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan ‘The Best Chef 2023’ için dünyanın en iyisi olmak isteyen yüzlerce şef, yarışmanın gala gecesini bekliyor.

Dünyanın en iyi şefinin açıklanacağı ‘The Best Chef 2023’ tarihinde ilk kez Avrupa’nın dışına çıktı ve Meksika’ya taşındı. 18 Kasım’da başlayan etkinlik, 20 Kasım’da gerçekleşecek gala gecesiyle dünyanın en iyisini açıklacak.

Üç gün boyunca gastronomi dünyasının dikkati genel olarak Meksika mutfağına, özel olarak da Yucatecan mutfağına ve onun Maya kültürüyle olan bağlantılarına odaklanıyor.

18 Kasım’da ‘Origins & Future’ (Kökenler & Gelecek) başlığı altında beş şef bir araya geldi; Jorge Vallejo (Quintonil in Mexico City, Meksika), Rodolfo Guzmán (Boragó in Santiago de Chile, Şili), Manu Buffara (Manu in Curitiba, Brezilya); Junghyun Park (Atomix New York, ABD) ve Wilson Alonzo (Ya’axche, Halachó, Yucatán Belediyesi, Meksika).

19 Kasım’da ise bilim ve yemek konulu bir sempozyum gerçekleşti. Meksika ürünlerinin zenginliğinin uluslararası alandaki yerine yönelik yapılan konuşmalarda; Jordi Roca (Girona, İspanya’daki El Celler de Can Roca), Karime López (Floransa, İtalya’daki Gucci Osteria), Roberto Solís (Mérida, Meksika’daki Huniik), Debora Fadul (Diacáin Guatemala City, Guatemala), Albert Adrià (Barselona, İspanya’daki Enigma) ve Diego Guerrero (Madrid, İspanya’daki DSTAgE) sunumları ve pişirme şovlarıyla Yucatán’ın gastronomik değerlerini mercek altına aldı.

Dünyanın En İyi Şefi 20 Kasım’da Yucatán Uluslararası Kongre Merkezi’nde belli olacak

20 Kasım Pazartesi akşamı Yucatán Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenecek gala gecesinde, 2023 yılının En İyi Şefi açıklanacak.

Şefler, gazeteciler, eleştirmenler, uzmanlar ve fotoğrafçılardan oluşan 380 sektör uzmanı tarafından seçilen şefler, Dünyanın En İyi Şefi ödülü için yarışıyor. Bu yılın kazananı, adını Joan Roca (2017 ve 2018), Björn Frantzén (2019), René Redzepi (2020) ve Dabiz Muñoz’un (2021 ve 2022) da aralarında bulunduğu kazananlar listesine ekleyecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın