TFI TAB Gıda, SUBWAY’i Portföyüne Kattı

TFI TAB Gıda Yatırımları ve dünyanın en büyük restoran markalarından biri olan Subway, ana lisans anlaşması yaptı. Şirket, anlaşma kapsamında Türkiye’deki tüm Subway noktalarını işletmek ve geliştirmek üzere münhasır haklarının sahibi oluyor.

TFI TAB Gıda Yatırımları ve dünyadaki büyük restoran markalarından biri olan Subway, 1 Ekim 2022 tarihinden başlayarak, Subway’in Türkiye’deki operasyonlarını genişletmeyi hedefleyen bir ana lisans anlaşması yaptığını duyurdu.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, TFI TAB Gıda Yatırımları, anlaşma kapsamında Türkiye’deki tüm Subway noktalarını işletmek ve geliştirmek üzere münhasır haklarının sahibi oluyor.

“Toplam Restoran Sayımızı Bu Yıl Sonuna Kadar 3 Binin Üzerine Çıkaracağız”
Kurdoğlu, TFI TAB Gıda Yatırımları’nın, restoran işletmeciliğinde uzun yıllara dayanan deneyimiyle şunları söyledi:
“Türkiye’deki faaliyetlerimizi yürüten şirketimiz TAB Gıda, sektörde birçok ilki gerçekleştirirken lider kimliğiyle de sektöre yön vermeyi sürdürüyor. Türkiye’ye getirdiğimiz dört global markamızla sadece Türkiye için değil, dünya çapında da örnek alınan birçok başarı öyküsüne imza attık. Bu başarılardan aldığımız güçle kendi markalarımızı yaratarak, Türkiye’deki mutfak kültürünün büyük kısmını kapsayan, müşterilerimiz ve şirketimiz için değer yaratan bir markaya dönüştük. Şimdi de bu başarı dolu büyüme hikayesine bir yenisini daha ekleyerek, dünyanın en büyük markalarından Subway ile yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Subway ile büyümemizi sürdürerek dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız.”

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır.” açıklamasında bulundu.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın