Teknoloji ile Lezzeti Birleştiren İki Büyük Firma: Cookshop ve Kerzz

30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Kerzz, 44 şubesiyle Türkiye’nin en büyük zincir restoranlarından biri olan Cookshop ile bir iş birliği gerçekleştirdi. Cookshop CEO’su Selçuk Gengeç, Kerzz ile gerçekleştirdikleri bu dijital dönüşümün gelecek hedeflerinde, “Dijital dünyanın ve teknolojinin değişen ve gelişen trendlerini Kerzz ile takip etmeye devam edeceğiz” diyor.

Ayşe Kazancı tarafından kurularak 2008 yılında ilk şubesini Nişantaşı’nda açan Cookshop, Türkiye’nin “all day casual dine” kategorisindeki en büyük zincir restoranlarından biridir. Dünya mutfağının önde gelen lezzetlerini lokal dokunuşlarla harmanlayarak yeniden yorumlayan Cookshop, özel reçetelerle oluşturulan yiyecek ve içecek menüsünün gücü ve gelişim odaklı yenilikçi kimliği ile sektörünün en hızlı büyüyen şirketidir.

Cookshop CEO’su Selçuk Gengeç, Cookshop’a ek olarak 2022 yılında Arka Bahçe, Magnolia Shop ve Cookbox markalarının Cookshop’un sektörel deneyim ve bilgileri ile ortaya çıktığından bahsederek, “Arka Bahçe markamızda misafirlerimize şef restoranı deneyimi sunuyoruz. Cookbox, markalarımızın en genç üyesi ve sıra dışı bir yemek deneyimi vadediyor. Magnolia Shop ise keyifli ortamı, birbirinden lezzetli seçenekleri, taptaze kahvesi ve hizmet kalitesiyle Türkiye’nin yeni buluşma noktası” diyerek açıklıyor.

Cookshop ve Kerzz iş birliğinin hangi fikirlerle ortaya çıktığından bahseden Gengeç, iş birliklerinin temelinde Cookshop’un sürekli gelişim odaklı bakış açısının yattığını söylüyor ve ekliyor: “Cookshop olarak kurum içi ve kurum dışı tüm faaliyetlerimiz ile sektörümüzde dünya markalarına ilham olabilecek nitelikte uluslararası bir Türk markası olma hedefiyle çalışıyoruz. Otomasyon ve yönetim süreçlerimizde de sürekli iyileştirme ve verimlilik konuları gündemimizde ilk sırada yer alıyor.” Selçuk Bey, bu doğrultudaki araştırmalarında Kerzz’in yeme-içme sektörünün ihtiyaçlarını net bir şekilde analiz ederek doğru çözümleri üreten bir firma olarak gördüklerini söylerken doğru ve güvenilir bir iş birliği gerçekleştirdiklerini anlatıyor.

Cookshop ve Kerzz’in hedefleri

“Cookshop Markalar Topluluğu olarak önümüzdeki iki yıl içerisinde İstanbul’dan çıkan bir dünya markası olmayı hedefliyoruz. Bütün markalarımız ile 100 şube ve üzeri lokasyonda yer alarak milyonlarca misafirlerimizi ağırlayacağız” diyerek Cookshop’un hedeflerinden bahseden markanın CEO’su Selçuk Gengeç, ayrıca Kerzz ile olan iş birliğinin gelecek hedeflerine de değiniyor: “Kerzz’in sektörel deneyimi, bilgi ve hakimiyetinin yanında vizyonunun da bizim hedeflerimizle uyumlu olduğunu görüyoruz. Bunun en doğru örneğini pandemi ile yaşadık, dijital menüler ile misafirlerimize ulaştık. Dijital dünyanın ve teknolojinin değişen ve gelişen trendlerini de Kerzz ile takip etmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktalıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın