Bodrum’a Önemli Bir Yatırım Mezra Yalıkavak

Başkent Holding bünyesinde gastronomi sektöründe hizmet veren ve birbirinden ünlü global markalara imza atan Başkent Grup Restaurant İşletmeleri A.Ş., Bodrum Yalıkavak’ta yedi dönüm arazi üzerinde açtığı “Mezra” markası ile eşi benzeri olmayan bir sıradışı aynı zamanda da geleneksel restoran projesine imza atıyor.

Benzersiz konseptiyle yepyeni bir devir açan Mezra Yalıkavak, doğal yaşamı koruyarak, misafirlerine sunduğu ürünleri tamamen doğal olarak kendi bahçesinde üretip, en taze en doğal şekilde menüsünde yer vererek sürdürülebilir bir proje olma özelliği ile Türkiye’de ve hatta dünyada böylesine büyük bir iş’le adından söz ettiriyor.

Başkent Grup Restaurant İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Ünlü, içerisinde sürdürülebilir, geri dönüştürülebilir, sıfır atık felsefesiyle yola çıkan ve bu doğrultuda hizmet veren doğa dostu, gastronomi, yeme içme sanat atölyeleri, doğa etkinlik ve davetlerin yapılacağı “ küçük bir köy” anlamına gelen “Mezra Yalıkavak” ile organik beslenmenin önemini yaptığı yeni projesi ile bir kere daha vurguluyor.

Yedi dönümlük arazide koyun, keçi, tavuk, hindi gibi birçok canlı bulunan ve barınakları, kümesi, sera, tarla, köy evi ve çoğu yurt dışından getirtilmiş doğal çiçek kokularını duyduğunuz binlerce çeşit botanik bitkisi ile asırlık çam ağaçlarıyla çevrili eşsiz bahçesinde misafirlerini ağırlıyor.

Mezra’nın head chefi Masterchef 2020 şampiyonu olarakta tanıdığımız Serhat Doğramacı; “Mezra’nın menüsündeki tüm ürünler Mezra’nın kendi bahçesinde yetiştirmekteyiz veya yakın çevredeki lokal üreticilerden tedarik etmekteyiz böylelikle karbon ayakizimizi en minumum seviyede tutuyoruz”. Serhat Doğramacı, güne başlangıçta Mezra’nın bahçesinde bulunan özel cins tavuklardan elde ettikleri yumurtaları, bol süt veren keçilerin doğal sütü ile kendi mutfağında yaptığı kaymak, yoğurt, peynir ve dalından topladığı meyveler ve mis gibi kokan sebzeleri ile sağlıklı, doğal, uzun soluklu kahvaltı servisiyle güne başlıyor. Akşam yemeğinde ise yüzyıllardır Anadolu topraklarında yapılmış keşkek gibi büryan gibi yöresel lezzetler modern sunumları ile servis ediliyor.

Mezra Yalıkavak yedi dönümlük bahçesi içerisinde kahvaltı, akşam yemeği ve bar eğlence alanını ayrı alanlarda sunuyor.

Bahçenin alt kısmında yeralan Fine Dining restoranı ile her akşam beyaz örtülü masalarda geleneksel Türk yemeklerini lezzetseverlere sunuyor. Bahçenin içinde birçok bitkinin yetiştiği bir sera ve tarla bulunmakta. Ayrıca bahçenin farklı bölümlerinden biri olan taş ev’de ise özel konukların deneyimleyebieceği yerli ve yabancı önde gelen şarapların sergilendiği şömineli bir şarap mahzeni mevcut.

Mezra’da sezon boyunca gecenin ilerleyen saatlerinde Bodrum’un yıldızlı lacivert gökyüzünde, müzik direktörlüğünü ünlü Dj Doğuş Çabakçor’un yaptığı ve ünlü djlerin konuk olarak sıklıkla sahne aldığı, cemiyet, sanat ve iş dünyasının ünlü isimlerine rastlayabileceğiniz bar alanında özel davet ve organizasyonların da yapıldığı, müzik eğlence dolu birbirinden renkli organizasyonlara imza atıyor.

Mezra Yalıkavak, doğal yaşamı ve doğal beslenmeyi önde tutan, doğal kaynakların tüketimini en aza indiren, sürdürülebilirlik olmazsa olmazı olan, doğal-luxury konseptini birarada yaşatmayı başaran, uluslararası alanda Türkiye’nin gurur duyduğu bir Başkent Holding projesidir.

Salih Ünlü, eşsiz Mezra Yalıkavak projesiyle Michelin’de 3 yıldıza aday olduklarının altını çiziyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın