Tarihi Yarımada’da Lüks ve Unutulmaz Konaklama Deneyimi Sanasaryan Han, A Luxury Collection Hotel, Istanbul

Marriott International’ın lüks markalarından The Luxury Collection’ın en yeni oteli olan ve İstanbul’un tarihi yarımadasının kalbinde yer alan Sanasaryan Han, A Luxury Collection Hotel, Istanbul geçtiğimiz ayında kapılarını açtı. Misafirlerine birçok unutulmaz bir deneyim sunan otelin hizmetlerini ve çalışmalarını Sanasaryan Han, A Luxury Collection Hotel, Istanbul’un Çoklu Oteller Genel Müdürü Volkan Öztürkler ile konuşuyoruz.

Kariyerine 20 yıl önce Miami, Florida’da otel işletmeciliği eğitimi ile adım atan Volkan Öztürkler, mezuniyetinden sonra Boca Resort & Club (Waldorf Astoria), Boca West Country Club, The Ritz Carlton Miami Beach gibi markaların yöneticilik pozisyonlarında kariyerini sürdürdü. 2013 yılında Rixos (Accor)‘Lüks Operasyon Direktörü’ ve ‘Genel Müdür’ olarak Türkiye’ye dönüş yapan deneyimli isim, Mart 2023 itibariyle Marriott International markasının iki farklı ‘The Luxury Collection’ ve bir ‘Marriott’ otel markasını bir araya getiren tarihi yarımada projesindeki ilk açılan oteli olan Sanasaryan Han’ın ‘Çoklu Otel Genel Müdürü’ pozisyonunu üstleniyor.


“Özen gösterdiğimiz en önemli noktalardan biri, misafirlerimize unutulmaz bir deneyim sunmak”

Sektörde önemli bir kariyere sahip olan Volkan Bey’e yöneticilik pozisyonunda nelere dikkat ettiğini hatta otel işletme yönetiminde nelere önem verdiğini sorduğumuzda, “Özen gösterdiğimiz en önemli noktalardan biri, misafirlerimize unutulmaz bir deneyim sunmak” diyerek sözlerine başlıyor. Devamında ise, “Otel işletme yönetiminde, misafir memnuniyetini sağlamak için Marriott International global standartlarına ve The Luxury Collection markasının ruhunu yansıtan detaylara büyük önem veriyoruz” diyen Öztürkler, bu anlamda tüm çalışma arkadaşlarının eğitiminin ve motivasyonunun hizmet kalitesinin temelini oluşturduğunu söylüyor. Çalışanların eğitimi ve motivasyonuna ilişkin yaklaşımlara değindiğimizde Volkan Bey, bu konudaki çalışmalarda onları sürekli desteklemenin ve teşvik etmenin değerli olduğundanbahsediyor, “Otelimiz, The Luxury Collection’ın globaldeki 110’uncu oteli olma özelliğini taşırken, yaklaşık 120 yıllık bir tarih ve kültürel derinliğe sahip. Marka, çalışanlarımızı sadece birer otelci olarak görmüyor; onları kültür, tarih ve lokasyonu tanıtan destinasyon otoriteleri olarak tanımlıyor.” Misafirperverlik ve kültüre olan bu derin bağlılığın tüm ekip için önemli bir değer taşıdığına işaret ediyor ve Marriott International’ın hem yurt içinde hem de yurt dışında kariyer fırsatları, eğitim programları ve
kişisel gelişim destekleriyle her bir çalışanın kariyer planlamalarına yardımcı olduğunu dile getiriyor.

Sini Restaurant ve The Library Bar
Sanasaryan Han, a Luxury Collection Hotel, Istanbul’un gastronomi tarafından bahsediyoruz Volkan Öztürkler’le. Otelin iki mekânı bulunuyor: Sini Restaurant ve The Library Bar. Volkan Bey, bu iki mekân için şunları söylüyor: “İstanbul’da kapsamlı mutfak deneyimiyle yenilikçi yemek konseptlerinin uygulanmasında önemli rol oynayan Sini Restaurant, Executive Şef Alper Adiller’in epiküryen yaklaşımı ile Lakerda gibi imza lezzetler sunuyor. The Library Bar ise haftalık ve aylık sanatsal etkinliklere ev sahipliği yaparken aynı zamanda misafirlerine ‘Constantinapolitan’ gibi imza kokteyller sunuyor.”

Sosyal Medya'da Paylaşın