Kıpırdamak İsteyenlerin Sofistik Deneyimi; Scorpios

Mikonos’un ruhsal ritüelleriyle bütünleşen plajı Scorpios, Türkiye’de ilk şubesini Maxx Royal Bodrum’da açıyor. Bu söyleşimizde Scorpios kurucu ortağı Thomas Heyne ile Scorpios’un ruhuna değindik.

2015 yılında Thomas Heyne ve Mario Hertel tarafından kurulan Scorpios Beach Club; sanatçıların, zanaatkârların, özgür ruhların ve değişim yaratanların bir araya gelip var olmayı kutladığı, antik Yunan agorasının çağdaş bir yorumu olarak ortaya çıktı. Scorpios, bilinen ‘beach club’ kültürünün aksine yeni bir tarzla kendini yeniden duymak isteyenlerin adresi olacak.

İlk konumu Mikonos’ta olan marka, topluluğunu Yunan sınırlarının ötesine taşıyarak, doğal çevredeki yeni bir toplanma alanına davet ediyor. “Scorpios her zaman sanat, müzik ve doğa ile insan bağlantısını bir araya getiren ritüeller aracılığıyla ilham verici deneyimler yaratmıştır,” diyor Scorpios’un kurucu ortağı Thomas Heyne ve ekliyor: “Bu birlikte geçirilen anın büyüsünü sofistik hale getiriyor, bu sayede ruhumuzu bildiğimiz tınıların yukarısına çıkarıyoruz. Scorpios deneyimini özgün hale getiren nokta budur.”

 

“Kentlerde, pazarlarda ne konuşulması gerektiğine bizden önce politikacılar karar veriyor”
Küresel genişleme, Scorpios deneyimini derinleştirmenin yolunu açıyor. Heyne bu konuyu şu sözlerle anlatıyor: “Günümüzün deneyimi bundan 5 bin yıl öncesine benziyor. Kentlerde ve pazarlarda ne konuşulması gerektiğine bizden önce politikacılar karar veriyor. Basit yaşamda zamanımızı bunun etrafında şekillendiriyoruz. Oysa küçük ayarlamalarla bundan daha fazlasını yapabiliriz. Mesela müzik ve dans deneyimimizi değiştirebiliriz. İnsanlar gece kulübünde eğlence deneyiminde gecenin bir saatinde başlayarak sabahın ilk saatlerine kadar ayakta kalabiliyorlar. Oysa bunu vücudumuzu dinlendirmemiz gereken saat diliminde değil, gün içerisinde uyanık olduğumuz saat dilimlerine göre farklı yorumlarla uyarlayabilir vücudumuza ihtiyacı olandan daha fazlasını verebiliriz. Örneğin klasik olan DJ partilemesi yerine gün doğumunu kutlayabilir; birlikte gün batımı ritüeli oluşturabiliriz. Bunun kıpırdayan taraf için klasik bir plaj kulübü deneyiminden fazlasını ifade ettiğine eminim.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın