Swissotel Resort Bodrum Beach Genel Müdürü Barış Gençoğlu: “Sertifikalarımızı aldık, yeni sezona hazırız”

Swissotel Resort Bodrum Beach, Fransız otel markası Accor’un luxury segmentinde hizmet veriyor. Otel Covid-19’a karşı aldığı üstün hijyen kuralları ve önlemleri ile misafirlerine güvenli bir tatil ortamı sunuyor.

Swissotel Resort Bodrum Beach Genel Müdürü Barış Gençoğlu, yeni sezona hazırlık süreçlerinden söz ediyor ve gereken tüm sertifikaları aldıklarını belirterek, “Mutfakla ilgili tüm ürünlerin depoya teslim edilmesinden masaya servis edilmesine kadar uluslararası bir Avustralya firmasının HACCP denetimlerinden geçtik. Accor Grubu’nun All Safe yani güvenli otel dediğimiz sertifikasyon programını uyguladık. Aynı zamanda Bakanlığın turizm sertifikasyon sürecine de tabii olduk. Hem All Safe standartlarında hem de Bakanlığın standartlarını beraber yürüterek, geçen hafta online ve fiziksel denetimlerden geçtikten sonra bütün sertifikalarımızı aldık” diyor.

Gençoğlu, otelde sosyal mesafelerin ve resepsiyondaki işaretlemelerin yeni uygulamalar olduğunu dile getirerek geri kalan tüm süreçleri 5 yıldır uyguladıklarını da sözlerine ekleyerek şöyle devam ediyor: “Otelimiz tüm hazırlıklarıyla yeni sezona hazır. Tabii ki biz de diğer oteller gibi süreçten negatif etkilendik. Ama butik otel olmamız ve Bodrum’da belli misafir kitlemizin olması; rezidans, villa hizmeti vermemizden dolayı bu etkiyi minimumda aşacağımızı düşünüyorum. Villalara daha çok talep geliyor. Dışarıdan beach’e gelen misafirlerimiz için özel menülerimizi hazırladık. Bizim rezidans hizmetimiz de olduğu için geniş bir plajımız var. Ama dışarıdan gelen misafirleri de belli bir ölçüde ağırlayacağız. Öte yandan güvenli gıda ve sürdürülebilir olması için menümüzü yüzde 15 daralttık.”

Sosyal Medya'da Paylaşın