Swissôtel Resort Bodrum Beach gastronomide çıtayı yukarılara taşıyor

Swissôtel Resort Bodrum Beach, 2015 yılında İsviçre hassasiyeti ve Türk konuk severliğinin Ege sularında buluşması ilkesiyle yola çıkıyor. Beş yıllık süreçte Bodrum bölgesinin seçkin otelleri arasında yer almayı başaran marka, bu konumunu özverili çalışmalarıyla Swissôtel Resort Bodrum Beach’e değer katan Genel Müdürü Barış Gençoğlu ile sağlamlaştırıyor.

Misafirler Swissôtel Resort Bodrum Beach’te misafirler eşsiz gün batımı ve Ege’nin zümrüt yeşili sularının keyfini güvenli bir servis almanın ayrıcalığı ile çıkarıyor. Accor Hotels’in bir parçası olarak Swissôtel çatısı altında önceliklerinin yerel tedarikçi ve üreticileri desteklemek olduğunu dile getiren Barış Gencoğlu, “Ağırlıklı olarak yerel deniz ürünleri ve tarım ürünlerini tercih ediyoruz. 2019 sezonundan farklı olarak Uzak Doğu mutfağına ara vererek Muğla iline özgü; çökertme kebap, balık çeşitleri ve diğer deniz ürünlerine ağırlık verdik. Yine kahvaltı servisimiz başta olmak üzere yöresel reçel çeşitleri, doğal peynirler ve sebzeler ile kahvaltımıza farklı bir dokunuş yaparak misafirlerimizin beğenisini kazandık” diyor.

Seçkin otellerde bir kariyer yolculuğu

Gencoğlu, Mersin Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra kariyerinde ilk adımı, 1999 yılında Mersin Hilton’da F&B bölümünde stajyer olarak atıyor. Sonrasında; Amerika’da Marriot, Avrupa’da Grand Circle Cruise Line ve Türkiye’de Swissotel Göcek, Otium Hotels ve Rixos otellerinde farklı görevlerde bulunduktan sonra, yaklaşık 4,5 yıl önce Swisôtel Resort Bodrum Beach’te F&B müdürü olarak çalışmalara başlıyor. Daha sonra Operasyonlar Direktörü koltuğuna oturan başarılı isim, bugün Otel Müdürü olarak görevine devam ediyor.

Swissôtel Resort Bodrum Beach’te gastronomi şöleni

Swissôtel Resort Bodrum Beach’in biri all day dining olmak üzere üç restoranı bulunuyor. Plaj restoranı ağırlıklı olarak ‘snack food’ konseptiyle hizmet vererek; pide, pizza, salata, deniz ürünleri ve lokal lezzetler başta olmak üzere bir çok popüler lezzeti bünyesinde barındırıyor. Yiyecek menüsü dışında plaj barında, günün her saati için farklı popüler karışımlar, kokteyller ve sıcak içecek servisinin devam ettiğini dile getiren Gençoğlu, “Plaj restoranımız otel misafirleri, villa sakinleri ve yerel halk tarafından sıkça tercih ediliyor. Café Swiss restoranımız ‘All Day Dining’ konseptiyle hizmet vermekte olup yerel ve uluslararası lezzetler ile misafirlerin beğenisini kazanıyor. Roof restoranımız ise yeni sezonda sadece Cuma ve Cumartesi akşamları canlı müzik eşliğinde açık olacak. Her hafta Accor Luxury segment otellerden davet edecek olduğumuz konuk şefler ile özel menüler servis edeceğiz” açıklamalarında bulunuyor.

Büyüleyici bir atmosferde birbirinden özel tatlar

Böylesi büyüleyici bir atmosferde kendine hayran bırakan otel, lezzetleriyle de merak uyandırıyor. Plaj restoranında öğlen menüsünde yer alan Karabuğday Salatası, sağlıklı ürün seçenekleri arasında misafirler tarafından sıkça tercih edilirken, Bodrum yöresi ile özdeşleşen Çökertme Kebabı, sunum ve ürün kalitesi ile misafirlerden tam not alıyor. Pide, pizza ve lahmacun yine Plaj restoranında en çok tercih edilenlerden biri olurken, Tiramisu ise yaklaşık 4 sezondur tatlılar arasında en iddialı lezzetlerden.

“Mevcut başarılarımızı koruyarak ilerlemeye devam edeceğiz”

Swissôtel Resort Bodrum Beach, 2017 yılından itibaren gerek Swissôtel marka içi, gerekse Accor Luxury segment çatısı altında Gizli Misafir, Çevre ve Sürdürülebilirlik, HACCP denetimlerindeki başarılarına ek olarak; birçok ödül ve sertifika almış bir işletme. Gelecek yıllarda marka standartlarını ve mevcut başarıları koruyarak ilerlemeye devam edeceklerini belirten Barış Gençoğlu son olarak, “Yakın zamanda Yokuşbaşı’nda açılmasını planladığımız Swissôtel Bodrum Hill projesi ile de Bodrum bölgesinin şehir oteli eksikliğini gidererek kış turizmine yeni bir soluk getirmek istiyoruz” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın