Strada Restoran Grubu’na Yeni Mutfak Koordinatörü, Erdem Dırbalı Oldu

Strada, Café Cadde, Draft Pub, Bob Burger zincir gurubunun mutfaklarından sorumlu Corporate Executive Chef pozisyonu’na Erdem Dırbalı getirildi.

Deneyimli şef bu zamana kadar;

Hilton, Intercontinental, JW Marriot, Sofitel Luxury, Divan Hotels, Amanruya, Gold Hotels, Tuyap Palas, Sunrise Resorts gibi global 5 yıldızlı zincir otel gruplarında çalıştı.

29 yıl Mutfak kariyeri

16 yıl Executive Chef Pozisyonu

13 yıl Yurtdışı Tecrübesi

Türk ve İngiliz Vatandaşlığı

9 yıl Londra’nın en prestijli Michelin yıldızlı  & rosetli restoranlar

7 yıllık Aşçılık Okulu Diploması

20 Gastronomi Üniversitesinde Konferans ve Seminer Verme
5 yıl Türkiye Aşçılar Milli Takım Direktörlüğü

25 Olimpiyat, 25 Dünya Kupası & 100 Uluslararası Madalya ve Kupa “Aşçılar Milli Takımının yönettiği” süre zarfında

Dünya Aşçılar Olimpiyat Jürisi ve “Wacs” Dünya Aşçılar Birliği Jüri Üyesi

Tanıdık Lezzetler En Orijinal Halleriyle ve Dünya Mutfaklarından En Özel Tatlar

Global lezzetleriyle adından söz ettiren Strada’nın İtalya, Fransa ve Avusturya gibi farklı ülkelerin mutfaklarından çıkan yemekleri, günümüz trendlerine uygun olarak modernleştirilmiş ve menü buna göre oluşturulmuş. Dolayısıyla dünyanın farklı yerlerinde tadabileceğiniz lezzetleri en orijinal hâliyle Strada mutfağında bulabilirsiniz.

Erdem Dırbalı Hakkında
28 yıllık bir deneyimiyle “ Hilton, Intercontinental, Marriott, Sofitel, Amanrüya, Divan, Tuyap Palas, Gold Hotels” gibi dünyaca ünlü 5 yıldızlı otel guruplarında, Michelin yıldızlı ve rozet restoranlarda görev aldı. Bu zamana kadar 4 otel açılışı yaptı, proje ve mutfak sistemi kurma konusunda iyiyim, birçok prestijli mutfakları, yoğun işletmelerin operasyonlarını koordine etti. Türk ve İngiliz çifte vatandaşlığı bulunuyor, 9 sene Londra’da edindiği kariyer tecübeleri dışında İngliz vatadaşlığını da aldı. 7 yıl Aşçılık okulu okudu (1989-1996) Öğretmeyi ve öğrenmeyi seviyor. 20’nin üzerinde Gastronomi Üniversitesi’nde Türk ve Dünya Mutfağı konulu konferans, panel ve workshoplar verdi. 5 yıl Türkiye Aşçılar Milli Takımı’nın direktörlüğünü yaptı ve takımın olarak uluslararası ve dünya aşçılar olimpiyatlarındaki yarışmalarda Türkiye Aşçılık dalında 50 Olimpiyat madalyası toplamda 200’den fazla madalya ve kupa kazandırdım. 2007 yılında Alanya’da Guinness Dünyanın En Uzun Pastasının yapılmasına liderlik etti. WACS’nin (Dünya Şefler Birliği) 120 yıldır düzenlediği Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında 2012 yılında ilk Türk Jürisi ünvanını kazandı, Sonrasında birçok aşçılık yarışması organize başkanlığı, jüri ve jüri başkanlığı yaptı.

Sosyal Medya'da Paylaşın