Servisiyle büyüleyen Tokyo’nun en iyi teppanyaki restoranları

Şefin karşısında otururken yemeğinizin hazırlanmasını iştahla beklediğiniz teppanyaki restoranları, Japon mutfağının demir başlarından biri haline geldi. Japonya’nın geleneksel yemeklerine göre daha geç yer edinen bu yemek kültürü, kısa zaman içinde hem turistlerin hem de yerel halkın gözdesi oldu. Yemek yapmayı bir görsel şölene dönüştüren Tokyo’nun en iyi teppanyaki restoranlarını sizler için mercek altına aldık. 


Misono Ginza
1945 yılında teppanyaki konseptinin mucidi olan Misono restoranlarının en yenisi Ginza, Tokyo’da yer alıyor. Camın ardından Tokyo’nun en büyük merkezlerinden Ginz a’yı izlerken yemek deneyiminiz başka bir boyuta ulaşıyor. Modern bir atmosferde şehrin canlı görüntüsünü izlerken geriye bir tek önünüzde hazırlanan Kobe bifteğinizin tadını çıkarmak kalıyor. Bünyesinde toplam 5 restoran barındıran Misono, Ginza’daki şu besiyle Tokyo’nun en iyi teppanyaki restoranlarından biri.

 


Ginmeisui Ginza
Ginmeisui, executive chef’inin derin Kobe bifteği bilgisi altında lezzetle zarafeti birleştirerek, Tokyo’da teppanyaki konseptinin en iyileri arasına rahatlıkla giriyor. Mekânda lezzetli Kobe bifteği ile özenle seçilmiş şarap ve sake etin tadını başka bir boyuta çıkarıyor. 5 duyunuza hitap edecek modern atmosferi ve lezzetli yemekleri ile Ginmeisui Ginza, Tokyo’nun en iyi teppanyaki restoranları arasında yerini alıyor.

 


Hakushu Teppanyaki
Shibuya, Tokyo’da yer alan Hakushu, şehrin en iyi teppanyaki restoranlarından biri olarak misafirlerini lezzetiyle etkilemeye devam ediyor. Rahat bir ortamda yemeğinizin hazırlanmasını beklerken kızartılan sebzeler iştah açmakla birlikte etinize lezzet katıyor. Kobe bifteğinin yanı sıra en çok beğenilen lezzetlerinden biri Wagyu bifteği ile de et severleri tek bir noktada toplamayı başararak en iyilerden biri oluyor. 

Ginza Ukai-Tei
Ginza’da yer alan Ukai-Tei ile Japon ve Batı kültürüne ait antika mobilyalar arasında lezzetli bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Fransız stili ile Japon mutfağını birleştirerek kendi eşsiz tarzını oluşturmuş Ukai-Tei, en iyi Japon siyah sığır etini misafirlerine sunuyor. Dünyanın her yerinden özenle seçilmiş mevsimlik sebze ve deniz ürünleri ile de lezzetlerini başka bir noktaya getirerek Tokyo’nun en’leri arasında yerini alıyor. 

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın