Gerçek İtalyan makarnalarının adreslerinden Eataly

Eataly, hem İtalyan yemeklerini yiyebileceğiniz hem ürünleri satın alabileceğiniz hem de yedikleriniz hakkında bilgi sahibi olabileceğiz üç konsepti aynı çatı altında buluşturuyor. Eataly Mutfak Atölyesi, Eataly Market ve Restaurantları ile hizmet veren; günlük, taze üretimiyle de ayrıcalığını her daim koruyan Eataly’de makarnalar kendinden epey söz ettiriyor. Sırrı ise; gerçek bir İtalyan ustasının elinden günlük ve taze çıkması. 

Zorlu Center’ın kalbinde misafirlerine hem yemek yiyebilecekleri bir ortam sağlarken hem de alışveriş yapabilme imkânı sunuyor Eataly. Artizanal günlük peynir, makarna ve ekmek üretimi de yapan marka, yıl içerisinde düzenlediği etkinlik ve eğitimlerle de misafirlerine farklı deneyimler yaşatıyor. Executive Chef Claudio Chinali, “Misafirlerimizin gözü önünde her şeyi kendimiz üretiyoruz” diyor. 

“Sırrımız her gün sıfırdan başlamak”
Ünlü İtalyan şef Chinali, Türkiye’ye 2010 yılında geliyor. Öncesinde Michelin yıldızlı restoranlarda çalışma şansı yakalayan başarılı şef, Eataly’nin açılış kadrosunda yerini alıyor. Eataly konseptinin çok yaratıcı olduğunu dile getiren Claudio, “Misafirlerimize en orijinal haliyle kaliteli ve otantik bir İtalyan deneyimi sunmak için İtalya’nın geleneksel makarnalarını üretiyoruz. Sırrımız ise; her gün sıfırdan üretim yapmamız” ifadelerini kullanıyor. 

“Ürettiğimiz tüm makarnaları pastörize ediyoruz”
Eataly, günlük makarnalarını geleneksel İtalyan tarifiyle hazırlıyor. Chinali, iki yüzyıllık bir tarihe sahip olan gragnano usulü makarnayı, buğdayın en iyisini bronzda çekerek, düşük ısıda kurutarak hazırlıyor. “İtalyan usulü en iyi makarna için en kaliteli ürünleri kullanıyoruz” diyen başarılı şef sözlerini şöyle noktalıyor: “Tagliatelle, tagliolini, spagetti alla chitarra makarna çeşitlerini üretiyoruz. Makine ve elle yaptığımız taze ravioli de üretiyoruz tüm makarnaları ise pastörize ederek, uzun bir raf ömrü ve daha iyi bir kalite için soğutuyoruz.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın