Brasserie ve steakhouse konseptlerinin lezzet üssü: Brasserie Polonez ve Grill Polonez

Ferah ve keyifli atmosferinde müdavimlerini ağırlayan Brasserie Polonez dünya mutfağı, Grill Polonez ise steakhouse konseptini en iyi yorumlayan mekânlardan biri. 3 şubesiyle faaliyet gösteren Brasserie Polonez restoranlarının lezzet orkestrasının başında ise deneyimli şef Mehmet Altaş bulunuyor. Markanın Caddebostan’daki şubesine konuk olarak restoranlarının konseptini ve menülerini Executive Chef Mehmet Altaş’tan dinledik.

Açıldığı günden bu yana dünya mutfağı ve yöresel tatlarla lezzet severlere hizmet veren Brasserie Polonez, 3 şubesiyle misafirlerini ağırlama devam ediyor. Keyifli atmosferi ve leziz yemekleri ile Brasserie Polonez, kaliteli çizgisinden ödün vermeden 2009 yılından beri faaliyet gösteriyor. Brasserie Polonez mutfaklarının dümeninde ise 35 yıllık tecrübesiyle Mehmet Altaş bulunuyor.

3 farklı konsept

İsminden de anlaşılacağı gibi restorana tüm et ve şarküteri ürünleri Polonez’den geliyor. Ekmek ve yan ürünleri de ana mutfakta üretiliyor. 11 yıldır Brasserie Polonez’lerin şefliğini yapan Altaş, franchise vermeden ilerlediklerinin altını çizerek, “3 tanesi brasserie, 2 tanesi grill biri de mutfak olmak üzere 3 farklı konseptimiz bulunuyor. Şubelerimiz Palladium AVM ve Palladium Tower, Vadistanbul AVM ve Caddebostan’a dağılmış durumda” diyor.  Dünyada çığır açmış yenilikleri takip etmek için ellerinden geleni yaptıklarına dikkat çeken başarılı şef, tüm şubelerin mutfaklarında otuz aşçı ile hizmet verdiklerine de dikkat çekiyor.

Damağınıza layık lezzetler…

Brasserie Polonez her ne kadar dünya mutfağı ağırlıklı bir konsepte sahip olsa da Türk mutfağından lezzetleri de misafirleri ile buluşturuyor. Ar-Ge çalışmaları ve yeni demolar yaparak menülerini 6 ayda bir değiştirdiklerinin altını çizen Altaş, “Artık yerli ürünlere ve yöresel yemeklere doğru genel bir eğilim var.  Biz de menülerimizde Türk mutfağından lezzetlere ağırlık vermeye başladık” ifadesinde bulunuyor.

Brasserie Polonez’in yenilenen menüsünde tüm yemeklerin görselleri bulunuyor. “Kırmızı et ağırlıklı lezzetlere yer veriyoruz. Öte yandan deniz ürünlerinden tutun da zeytinyağlılara ve mezelere kadar birçok çeşit sunuyoruz” diyen Altaş, içinde yöneticilerinin olduğu tadım heyeti ile fikir alışverişinde bulunarak menüleri belirlediklerini vurguluyor.

Dünya mutfağından lezzetler Türk mutfağı ile harmanlanıyor

Oldukça geniş bir ürün yelpazesi olan menüde vegan ve vejetaryen seçenekler de dikkat çekiyor. Pastırmalı humus, pancarlı atom, mütebbel, enginar kalbi salatası, tiftik ve vegan burger, Madagaskar soslu antrikot, şehriyeli dana tiftik, beğendili köfte, Louisiana soslu piliç ızgara, yumurtalı dana tiftik pizza, levrek ızgara, baklava yufkasında elma dolgulu mandalina püreli şefin tatlısı ve tahinli sufle eşsiz özenle hazırlanmış lezzetlerin sadece birkaçı.

Atıklar hayvan dostların

Brasserie Polonez restoranları tedarikçilerini büyük kurumsal firmalardan seçiyor ve sürekliliğe çok önem veriyor. Tecrübeli şef,”Gıda mühendisleri ve iş güvenliği uzmanları ile çalışıyoruz” diyerek işlerini profesyonelce yapmaya özen gösterdiklerini vurguluyor. Misafirlerin artan yemeklerini de çöpe atmadıklarını söyleyen Mehmet Altaş, “Atıkları anlaştığımız barınaklara veriyoruz. Misafirlerimize de tabakların içine hayvan dostlarımıza zarar verecek peçete, kürdan cinsi şeyleri koymamalarını söylüyoruz. Hep daha iyi olmak için özverili çalışmalara devam ediyoruz” diyerek sözlerine son veriyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın