Sakhalin İstanbul Yaz Menüsüyle “Yaza Merhaba” Diyor!

Şef Vladimir Mukhin tarafından yaratılan efsanevi White Rabbit Family markası olan Sakhalin; Moskova, Dubai ve Bodrum’dan sonra geçtiğimiz ay İstanbul’da Zorlu Center’da açılmıştı. Menüsünü yerel ürünlerle zenginleştiren Sakhalin İstanbul, genel menüsüne ek olarak bir “yaz menüsü” geliştirdi.

Sakhalin, menüsünü her zaman yerel mevsim ürünlerini kullanarak tasarlıyor. Genel menüsüne ek olarak bir “Yaz Menüsü” hazırlayan Sakhalin, mevsimin lezzetli sebzelerinden “Sarıkız Mantarı”nı bu menünün çıkış noktası olarak alıp deniz ürünleri ile eşleş-tiren reçeteler ile bir lezzet şöleni yaratıyor. Karadeniz kıyılarından toplanan, Türk mutfağında nadiren bulunan özel bir ürün olan Sarıkız Mantarı, lezzeti ve dokusuyla, tatlı domatesler, taze aromatik yeşillikler gibi diğer yaz ürünleriyle mükemmel uyum sağlıyor. Sakhalin’in Şefleri, bu menüyü; deneyimleyenleri şaşırtmak için yaza özel bir yorum ile büyük bir özenle hazırladı.

Sakhalin Adası’ndan İstanbul’a gurme yolculuk! Sakhalin adasının çok zengin denizaltı dünyasından yola çıkan restoran, şehre geldiğinde, şehir insanlarının alıştığı et ve makarna seçeneklerinin de olduğu herkese hitap eden bir menü sunuyor. Vladimir Mukhin menüde en iyi yerel ürünleri, Akdeniz ve Asya mutfağı pişirme teknikleriyle harmanlanıyor. Deniz ürünlerini de Akdeniz mevsim meyveleri, sebzeleri, şifalı otları, baharatları ile pişirerek mükemmel tabaklar yaratıyor.

Geometry tasarım stüdyosunun kurucusu mimar Irina Glik, Sakhalin’in kurumsal dekorasyonunu İstanbul için yorumlayarak şık, modern, sanat dolu bir mekan tasarladı. Restoranın merkezi, konukların restoranda kullanılan deniz ürünlerini görebildikleri ve akşam yemeği için seçebildikleri raw (çiğ) bardır. Restoranın şeffaf şarap kavı ve girişteki trendsetter barı İstanbul’un en seçkin sunumuna sahip iç mekanken, dış mekan olarak da terasta sigara ve puro içilebiliyor ve tüm yıl servis devam ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın