Rusya’nın en büyük hava yolu şirketi Aeroflot, İstanbul uçuşları için rezervasyonlarına başladı!

Rusya’da havayolu şirketlerinin beklentisi uluslararası uçuşların ağustos ayının ilk haftası başlayacağı yönünde. THY’den sonra Aerofolt da Türkiye için 1 Ağustos’tan itibaren bilet rezervasyonlarına başladı.

Rusya hükümeti tarafından hangi ülkelerde uçuşlara izin verileceği belirsizliğini korurken, tur operatörleri ve hava yolu şirketleri kârlı olabilecek tek destinasyon olarak Türkiye’ye umut bağlamış durumda. THY’den sonra Aerofolt da Türkiye için 1 Ağustos’tan itibaren bilet rezervasyonlarına başladı.

Turkrus’ta yer alan habere göre; Rus turistleri kabul etmeye hazır ülkelerin büyük bir bölümü ise Rospotrebnadzor’un açıkladığı salgın kriterlerine uymuyor. Bu ise havacılık sektörünün tam kapasite çalışabilmesi için sonraki ayları beklemek demek.

Konuyu haberleştiren İzvestiya gazetesi, Rusya’nın en büyük hava yolu şirketi Aeroflot’un 1 Ağustos itibarıyla İstanbul uçuşları için rezervasyonları açtığını yazıyor. Tek yön bilet fiyatı 9 bin 715 rubleden başlıyor (934 TL). Şirketin Airbus A320 uçaklarla haftada üç kere İstanbul’a sefer yapması bekleniyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın