“Rent-a-chef” konsepti ile dünyaca ünlü şefler yeni bir deneyim sunmaya hazırlanıyor

Richard Lee Massey tarafından başlatılan APT’nin “rent-a-chef” (bir şef kirala) konsepti ile Claude Bosi, Jackson Boxer, James Cochran, Selin Kiazim ve Skye Gyngell gibi ünlü isimler özel yemeklerin şefleri olacaklar.

22 Temmuz’dan itibaren başlayacak olan APT, yemek severlerin yıldız şefleri Bethnal Green’s Town Hall Hotel’de özel bir odada 10 kişiye kadar yemek yapması için işe almasını sağlayacak. Hem misafirlerin hem de şeflerin sosyal mesafesini koruyan yeni konsept, minimum 800 Sterlin ve kişi başı kabaca 100 Sterlin ile ücretlendirilecek. Şarap listesi, her zamanki restoran markalamalarından ziyade perakende fiyatlarla satılan şişelerle Tutto Şarapları küratörlüğünde olacak. 2 Michelin yıldızlı Bibendum’un şefi Claude Bosi, “Bu projenin bir parçası olmaktan, sonunda tekrar birlikte yemek yiyecek aile ve arkadaşlar için büyük şeflerin yanında yemek pişirmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

Standard UK’de yer alan habere göre, Bosi’nin yanı sıra, Orasay’ın Jackson Boxer, 12: 51’in James Cochran, Oklava şefi Selin Kiazim ve Spring’in Skye Gyngell’i gibi şefler bu özel konseptin listesinde yer alıyor. Michelin yıldızlı diğer isimler arasında Da Terra’dan Rafael Cagali, Ikoyi’den Jeremy Chan ve Lee Westcott yer alıyor. Pophams ekibi ve Manteca’dan Chris Leach de dahil olmak üzere makarna ustaları ve en iyi barbekü restoranı Smokestak ile ünlü Manteca şefi David Carter da listede olacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın