RATIONAL mutfakta kullanım kolaylığı, hız ve istediğiniz yemek kalitesine ulaşmanızı sağlıyor

Geçmişten günümüze hemen hemen her sofrada, her özel günde yer alan pastalar maharetli ellerden çıkıyor. Pişirilme tekniği, kullanılan malzemeler, kullanılan fırının kalitesi ve usta ellerin hüneriyle Türkiye’de pastacılık sektörü yerini daha da sağlamlaştırıyor. Biz de sektöre çözüm üreten önemli firmalardan biri olan RATIONAL Türkiye Kurumsal Şefi Melih Kümbüloğlu ile bir araya gelerek pastacılık ve pastacılıkta fırının önemini konuştuk.

RATIONAL Türkiye Kurumsal Şefi Melih Kümbüloğlu bilgisayar mühendisliği okurken şef olmaya karar verip Mutfak Sanatları Akademisi’nde profesyonel aşçılık eğitimi alıyor. Yurt dışında birçok farklı ülkede birçok farklı gastronomi operasyonunda bulunarak kendisini geliştirme fırsatı bulan Kümbüloğlu RATIONAL’ın Türk mutfağına en uygun şekilde adapte olması adına çalışmalar yaparken bir yandan da yeni nesil pişirme teknolojileri ile cihazlarının çağa ayak uydurmasının öneminden bahsediyor.

“SelfCookingCenter® 5 duyu ile sıradan bir buharlı kombi fırından fazlası”

RATIONAL’ın kuruluşundan ve profesyonel mutfaklarda ısıyı, gıda ürünlerine iletme konusunda dünya çapında pazar ve teknoloji lideri olduğundan bahseden RATIONAL Türkiye Kurumsal Şefi Melih Kümbüloğlu sözlerine şöyle devam ediyor: “1973 yılında kurulan RATIONAL çevresel koruma, sürdürülebilirlik, liderlik, iş güvenliği ve sosyal sorumluluk prensiplerine bağlıdır. Çok sayıda uluslararası ödül RATIONAL’in yüksek kalitesine tanıklık eder. Her şey, buharla sıcak havayı aynı cihazda birleştirme fikriyle başladı. Böylece 1976 yılında ilk buharlı kombi fırınımızı geliştirdik ve o zamandan beri sürekli olarak daha iyi hale getirmek için çalıştık. Mutfaktaki gündelik işlerinizde size daha hedeflerinize yönelik olarak daha iyi destek verebilmek amacıyla, gerçek zekayla donatılmış bir yardımcı geliştirdik: Yeni SelfCookingCenter® 5 duyu ile sıradan bir buharlı kombi fırından fazlası. Hisseder, algılar, birlikte ve önceden düşünür, hatta öğrenir ve sizinle iletişim kurar. Sadece 1 m² alanda ızgara, kızartma, fırınlama, buharda pişirme, kısık ateşte buğulama, kaynatma veya haşlama yapabilirsiniz.”

“Fırınlarımız ürünü koyduğunuz zaman onu hissediyor”

Hedef kitlelerinin restoranlar, oteller, yemek fabrikaları, okullar, hastahaneler, caféler, pastaneler, süpermarketler, benzin istasyonları, gemiler ve hapishaneler olarak sıralayan RATIONAL Türkiye Kurumsal Şefi Melih Kümbüloğlu sektöre sundukları ürünlerden ve ürün gamından bahsederken: “Biz sadece buharlı kombi fırın üretiyoruz. Fırınlarımız ürünü koyduğunuz zaman onu hissediyor, sıcaklığı, nemi ve pişirme süresini kendi ayarlıyor. Bütün bunları kendisi programlıyor. Siz sadece tek bir tuşa basıyorsunuz ve bittiğinde ürününüzü fırının kapısını açarak alıyorsunuz. Her mutfak ekibinin istediği gibi mutfakta size kullanım kolaylığı, hız ve istediğiniz yemek kalitesine ulaşmanızı sağlıyor” diyor.

“Müşterilerimizin yararına olacak çözümler üretmeye çalışıyoruz”

Uzman şef ekipleri ile devamlı olarak sektör profesyonellerinin de katıldığı pişirme seminerleri düzenleyerek hem ürün geliştirmelerinde beraber ilerlediklerini hem de üretim alanında yaşanan sıkıntılara çözüm getirmeye çalıştıklarını dile getiren Kümbüloğlu sözlerine şöyle devam ediyor: “Geleneksel pişirme yöntemlerine ek olarak RATIONAL’in üstün ve kolay pişirme yöntemlerini sektör profesyonellerine göstererek hem işletmelerine katkıda bulunuyor hem de şeflerimize daha çağdaş çalışma imkanlarını sağlıyoruz. Bildiğiniz gibi gastronomi anlamında ülkemiz eşsiz bir zenginliğe sahip. Bu, pastane ürünleri içinde geçerli, RATIONAL Türkiye ekibi olarak bizler de kendi demo mutfaklarımızda bu eşsiz ürünleri daha fazla nasıl geliştirebilirizin üzerinde çalışıyor ve sürekli yeni ürünler deneyerek de müşterilerimizin yararına olacak çözümler üretmeye çalışıyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın