PepsiCo’ya ÇEVKO Vakfı’ndan Üç Ödül Birden

Dünyanın lider yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, çevreye duyarlı çalışmaları ve projeleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. PepsiCo, ÇEVKO Vakfı’nın çevre ile ilgili çalışmaları duyurmak için bu yıl altıncı kez düzenlediği Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nde üç projesi ile üç ödüle layık görüldü.

Dünyanın en büyük yiyecek-içecek şirketlerinden biri olan PepsiCo, çevreyi ve doğayı odağına alarak yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projelerle birçok sektöre rol model olurken bu konuda hayata geçirdiği projelerle ödül almaya devam ediyor.

PepsiCo, Çevko Vakfı’nın çevre ile ilgili çalışmaları duyurmak için bu yıl altıncısı düzenlenen Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nde üç ödül aldı. PepsiCo Türkiye’nin Pepsi Cola Servis Dağıtım Şirketi, Su ve Buhar Geri Kazanım Projeleri ile Atık Azaltımında Dijitalleşme ile Yeşil Nokta Sanayi Ödülü, Frito Lay; Frito Lay Suadiye Fabrika Atık Yönetim sistemi ve Uygulamaları ile Teşvik Ödülü alırken, Pepsi Cola Servis Dağıtım Şirketi yüzde 100 Geri Dönüşümlü Pet Şişe Kullanımı ve Ambalaj Gramajı Azaltım Projeleri ile Yeşil Nokta Sanayi Ödülünün de sahibi oldu.

ÇEVKO Vakfı’nın firmaların yasal sorumlulukları ötesinde gerçekleştirdikleri örnek çalışmalarını ödüllendirmek ve diğer firmaları benzer çalışmalar için özendirmek ve teşvik etme hedefleri doğrultusunda gerçekleştirdiği Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri için Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen birçok şirketi yarışıyor. Ödül alan şirketler hayata geçirdikleri sürdürebilirlik odaklı çalışmalarıyla dikkat çekerken daha yaşanılabilir ve sürdürebilir bir dünyanın inşasına katkı sağlıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın