Özsüt Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Urlulu: “İlk Günden Bugüne Değişmeyen Lezzetlerimizin Sırrı; Maharetli Ustalarımız ve Kullandığımız Ürünlerin Kalitesi”

Özsüt, geleneksel Osmanlı tatlılarını modern bir bakış açısıyla yeniden yorumlayarak misafirlerine lezzetler sunmaya devam ediyor. Kazandibi, fırın sütlaç, ekmek kadayıfı, peynir tatlısı, aşure gibi geleneksel tatlıların yanı sıra geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Özsüt; yemek, kahve, çikolata ve dondurmayı içeren zengin menüsüyle hizmet veriyor. Her yıl yaz-kış olmak üzere iki ayrı menü hazırlayan marka, yaz mevsimine özel taze ve ferahlatıcı tatları misafirlerine servis ediyor. Bu yılki yaz menüsünde ise limon, çilek, frambuaz gibi meyvelerle hazırlanan hafif tatlar ön plana çıkıyor.

Taze Özsüt kreması ve Jersey sütü

Lokasyon seçiminde titizlikle hareket eden Özsüt, her şubenin benzer dinamizmi yakalamasını hedefliyor. Marka, AVM’ler ve yoğun insan trafiğine sahip bölgelerdeki şubelerinin sirkülasyonunu yönetmek için büyük bir lojistik ağına sahip. Bu ağ sayesinde, Türkiye’nin dört bir yanına ürün dağıtımı yapılabiliyor.

Sağlıklı ürünlere olan ilginin artmasıyla birlikte, Özsüt de bu trende uyum sağlıyor. Zaten marka, kuruluşundan beri koruyucu katkı maddesi kullanmayan ve kaliteli ürünler sunan bir anlayışa sahip. Tüm sütlü tatlılarında sadece sofra şekeri kullanan Özsüt, taze Özsüt Kreması ile ürünlerini hazırlıyor. Ayrıca Jersey ineğinden elde edilen Jersey Sütü’nü kullanarak ürünlerinin kalite ve besleyicilik seviyesini de yükseltiyor.

85 yıllık köklü bir geçmişe sahip ve Türkiye’nin önde gelen tatlı markalarından biri olan Özsüt, geleneksel tatlıları modern bir anlayışla sunduğu gibi sağlıklı ve kaliteli ürünleriyle de misafirlerinin dikkatini çekiyor. Markanın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Urlulu, son yıllarda sağlıklı ürünlere olan ilginin arttığını ve Özsüt’ün kuruluşundan itibaren benimsemiş olduğu ilkelerin trend olduğunu söylüyor.

Urlulu, “İlk günden bugüne değişmeyen lezzetlerimizin sırrı; maharetli ustalarımız ve kullandığımız ürünlerin kalitesi” diyor ve Özsüt’te üretilen ürünlerde herhangi bir koruyucu, katkı maddesi kullanılmadığını şu ifadelerle vurguluyor: “Tüm sütlü tatlılarımız 1938’den bu yana sadece sofra şekeri ile hazırlanıyor. Başta pasta ve sütlü tatlılar olmak üzere, tüm ürünlerimizde taze Özsüt Kreması kullanıyoruz. Tüm bunların yanı sıra sütlü tatlılarımızda, dondurmalarımızda ve özel yapım Özsüt kaymağımızda saf Jersey İneği’nden elde edilen sütü kullanmaya başladık. Dünyanın en kaliteli sütü olarak kabul edilen Jersey Sütü, ortalama bir inek sütüne oranla içerdiği kalsiyum, protein ve yağ oranı ile çok daha sağlıklı ve çok daha besleyici. Jersey Sütü ile kalite ve lezzet çıtasını bir üst noktaya taşıdık.”

Özsüt’ün yurt dışındaki başarısı

Özsüt Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Urlulu, markanın geleceğe yönelik planlarından bahsederken, Özsüt’ün büyümeye devam eden bir marka olduğunu, yeni fikirlerle beraber konseptlerle genişlemeyi hedeflediklerini belirtiyor. Özsüt Select ve BONTON Özsüt gibi başarılı konseptlerini büyütme isteklerinden bahseden Urlulu, ayrıca yurt dışında daha fazla varlık göstermeyi planladıklarını ve Azerbaycan’da 7 şube açtıklarını aktarıyor. Suudi Arabistan’da mağaza açma çalışmalarının devam ettiğini de anlatan İbrahim Bey, Avrupa ülkelerinde de faaliyet göstermeyi hedeflediklerini vurgularken, ihracat ilişkilerini artırmak için çalışmalar yaptıklarını ve Amerika, İsviçre ve Belçika gibi ülkelerde bu ilişkilere sahip olduklarının altını çiziyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın