Nespresso’dan Yeni Kahve Serisi: İstanbul Nespresso ile Şehri Keşfet

Nespresso, dünyanın farklı kahve kültür ve miraslarını kahve tutkunlarıyla buluşturduğu “Nespresso World Explorations” serisinde İstanbul, Paris ve Rio de Janeiro şehirlerini temsil eden üç yeni espresso piyasaya sürdü. Yeni World Exploration Espressos koleksiyonu, bu şehirlerdeki kahveseverleri, kahvenin tadını çıkarmak için keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Kahve konusunda uzmanlık, tutku ve özenini aktarmada kararlı bir marka olan Nespresso, dünya çapında kahve içmenin benzersiz ve özgün yolu olarak tanımladığı World Explorations serisine yeni şehirler eklemeye devam ediyor. Geçen yıl Lungoları ile uzun içim kahve kültürleri üzerinden farklı şehirlerle buluşturan Nespresso, şimdi de köklü kahve kültürlerinden etkilenerek seriye eklediği İstanbul, Paris ve Rio de Janeiro Espressoları ile kahve tutkunlarının beğenisine sunuyor.

Nespresso’nun kahveseverleri dünyanın dört bir yanındaki yerel kahve kültürleri ve kahve içim ritüelleriyle buluşturduğu World Explorations serisinin yeni üyesi İstanbul Espresso, şehrin bir nevi “kahve” halini temsil ediyor. Çok zengin bir kültüre sahip olan İstanbul’la ilgili herkesin farklı deneyimlere sahip olduğundan yola çıkan Nespresso, bu kapsülün içinde herkesin kendi İstanbul’u olduğuna da vurgu yapıyor. İstanbul’un binlerce yıllık tarihinden günümüze dek uzanan kozmopolit yapısından alınan ilhamla ortaya çıkan bu yeni lezzet, şehrin sahip olduğu zengin kahve kültürüne saygı duruşunda bulunuyor.

World Explorations: İstanbul Espresso
Eski Türk kahvelerini andıran bu güçlü ambrosiyal içecek, yoğunluğu, yabani olgun meyveleri ve ince bir badem tadı dokunuşuyla damaklarda tat bırakacak türdn. The World Explorations Istanbul Espresso, geleneksel Türk kahvesi gibi, Etiyopya Arabica ve Hint Robusta’yı birleştirerek kahve içenlere bir zamanlar eski kahve ticaret yollarının kavşağında olan şehrin kahvesini hatırlatan zengin, kadifemsi bir lezzet profili yaratıyor.

World Explorations: Paris Espresso
The World Explorations Paris Espresso, hafif kavrulmuş Latin Amerika Arabikalarının dengeli karışımı ve Vietnamlı Robusta’dan ilham alarak, kahve tutkunlarını zengin kafe kültürüyle Paris teraslarına taşıyor.

World Explorations: Rio de Janeiro Espresso
Rio de Janeiro Espresso
, ülkenin köklü kahve çiftçiliği ve tüketimi mirasını vurgulayarak bu canlı, renkli metropolün karakterini çağrıştırıyor. Bu espresso, sandal ağacı ve bitkisel notaların özel bir dokunuşuyla zengin, egzotik ve kadifemsidir ve tamamen Brezilya Arabica‘larından yapılmıştır.

Sosyal Medya'da Paylaşın