Murat Bozok İmzalı Tabaklar ve Uluslararası Kokteyller Ferida Brasserie’de

Orhan Özbayrak ve Semih Özbayrak önderliğinde 1 yıl önce kapılarını açan Ferida Brasserie, kısa süre içinde müdavimlerini oluşturdu. İstanbul’un yeni buluşma noktası tarihi Fişekhane’de konumlanan ve Balkan lezzetleriyle dikkat çeken Ferida, adeta Türkiye’de Brasserie kavramının sadece Amerikan ya da İtalyan mutfaklarından ibaret olmadığını ispatlıyor. Ferida’nın uluslararası imza kokteylleri de büyük beğeni topluyor.

Ferida Brasserie’nin kurucuları Orhan Özbayrak ve Semih Özbayrak, şef Murat Bozok’un enfes tabakları ve üst düzey servis anlayışı ile Türkiye’de Brasserie kavramını değiştirdiklerini ifade ettiler: “Menümüz stabil değil. Düzenli olarak yeni tatlar ekliyoruz. Bu durum misafirlerimizden de beğeni topluyor. Diğer yandan Türkiye’de Brasserie kavramının sadece Amerikan ya da İtalyan mutfaklarından ibaret olmadığını ispatlamış olduk. Artık Balkan lezzetleri de ‘Fine Dining’ kategorisine giriyor. Kısa sürede Ferida müdavimleri oluştu. Yeni tatları deneyimlemek müdavimlerimiz için ayrı bir keyif haline geldi” dedi.

Uluslararası imza kokteyller büyük beğeni topluyor
Ferida Brasserie’nin içecek menüsü de en az yemek menüsü kadar iddialı. Şef Bozok imzalı enfes tabakların yanında alkollü ve alkolsüz kokteyller de müdavimlere sunuluyor. ‘Diamond’, ‘Day Off’ ve ‘Dublin’ ise en fazla tercih edilen kokteyllerin başında geliyor.

Yeni makarna menüsü çok iddialı geliyor
Ferida Brasserie’nin makarna menüsü de tamamen değişiyor. 24 saat özel sosunda dinlendirişmiş kaburga etli makarna, mürekkep balığı soslu makarna, ve deniz mahsullü makarnalar Ferida menüsüne ekleniyor. Tavuk menüsünde de yeni sürprizler Ferida Brasserie’de misafirlerini bekliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın