Barry Callebaut Türkiye’ye Yeşil Enerji Sertifikası

Barry Callebaut Türkiye'nin Fabrikası

Barry Callebaut Türkiye, yıllık elektrik tüketiminin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından temin etmeye devam ederek bu yıl da Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) almaya hak kazandı.

Dünyanın önde gelen yüksek kaliteli çikolata ve kakao ürünleri üreticisi Barry Callebaut’un Türkiye’deki kuruluşu Barry Callebaut Türkiye, lider olmanın getirdiği sorumluluğun bilinciyle sürdürülebilirliği işinin merkezine koyuyor. “Forever Chocolate / Sonsuza Kadar Çikolata” stratejisiyle üretiminin tamamını sürdürülebilir yapmak için çalışan Barry Callebaut, elektrik tüketiminin de sürdürülebilir olmasını sağlamak adına çalışmalar yürüterek 2022 yılı için kullanacağı elektriğin %100 yeşil enerji olmasını
garanti altına aldı. Barry Callebaut Türkiye, fabrikasında kullanılacak olan elektriğin tamamen yenilenebilir kaynaklardan elde edilmesi konusunda 2021 yılında attığı adımı devam ettirerek, bu yıl da Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) almaya hak kazandı. Yıllık elektrik tüketiminin tamamını sürdürülebilir enerjiden karşılayacak olan Barry Callebaut Türkiye’nin fabrikasının elektrik kaynaklı karbon ayak izi “0” olacak.

Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürü Ahmet Turgut; “Attığımız her adımı iş yapış şeklimizin temelini oluşturan sürdürülebilirlik stratejimiz çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Sonsuza dek çikolata hayatımızda olsun diye tüm dünyada sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi, “Forever Chocolate / Sonsuza Kadar Çikolata” adını verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimizin çatısı altında yürütüyoruz. Bu strateji altında global olarak 4 ana hedefimiz bulunuyor. Bunlar; 2025 yılına kadar doğaya saygılı ve karbon pozitif üretim, sıfır çocuk işçilik, 500 binin üzerinde kakao üreticisinin refahının yükseltilmesi ve %100 sürdürülebilir kaynaklar ile üretim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Markanın Genel Müdürü Ahmet Turgut
Sosyal Medya'da Paylaşın