Michelin yıldızlı Epur’dan sokağa açılan pencere

Lizbon, Portekiz’den Michelin yıldızlı restoran Epur’un şefi Vincent Farges, yaklaşık dört aydır restoranın kapılarını kapalı tutuyordu. Başarılı şef karantinadan sonra şehirle farklı bir ilişki kurmak için yepyeni bir fikirle Lizbonluları karşılıyor.

Sokaklarda çok daha az turist varken, Lizbon’lulara şarap, istiridye, kroket ve torricado (bir tür Portekizli bruschetta) sunmak için restoranı daha önce açmanın ilginç olabileceğini düşünen şef, “İnsanlara iyi bir şarapla atıştırmalık yiyecekler verme fikri uzun zamandır aklımdaydı. Bu koşullar, projeyi hızlandırmamı sağladı” dedi. Yoldan geçenlere hizmet verebilmek için kelimenin tam anlamıyla sokağa bir pencere açan Farges, uygun fiyatları ile de insanlara kolayca erişiyor.

Fine Dining Lovers’ta yer alan habere göre, Epur’a pencerede yemek yemeye gelen ve ertesi gün geri gelip bir masa isteyen çifti hatırlıyan şef, “Bu pandemi bize neyin daha yakın olduğuna bakmamızı sağladı. Öte yandan fiyat çekici ancak bence insanlar genellikle Michelin yıldızlı restoranlardan korkuyorlar. Bu pencere hizmetiyle, kaliteli bir restoranın erişilemez olduğu fikrini çürütmeyi başardık” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın