Mandarin Oriental, Bodrum, Atelier di Carne ile Sürdürülebilir Gastronomiye Destek Veriyor

İstanbul Etiler’deki Celebrity Restaurant’ın Uluslararası Steakhouse markası olan ve Bodrum Mandarin Oriental’de bulunan Atelier di Carne, sürdürülebilir gastronomiye destek veriyor.

Bodrum Mandarin Oriental içinde bulunan restoran Atelier di Carne, aldığı ödüller ve iş, sanat, spor, siyaset dünyasından ağırladığı konukları ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Sürdürülebilir mutfak anlayışı ile katma değerler artabilir

Hem Akdeniz hem de tüm dünya mutfağına ev sahipliği yapan restoranın başındaki iş insanı Serhat Serbes, her sezonda yaklaşık bir milyon turisti ağırlayan Bodrum’un en önemli dinamiklerinden birinin yeme içme sektörü olduğunu vurgularken ülke ekonomisine bu denli katkı sağlayan bir turizm cennetinde bu sektörde de sürdürülebilir mutfak anlayışıyla katma değerlerin artırılabileceğini dile getiriyor.

Serhat Serbes gastronomi sektörüne ilişkin yaptığı açıklamada, turizm bölgelerinin en önemlisi konumunda olan Bodrum’un yeme içme sektöründe tüm dünyaca tanındığını belirterek: ”Yenilikçi lezzetlerin, lüksün, estetiğin ve konforun yanı sıra bir çok gastronomi ödülüne layık görülen Atelier di Carne mutfağımızda sürdürülebilir gastronomi kesinlikle hassas noktalarımızdan biridir” diyor. Serbes, açıklamalarını şöyle bitiriyor: ”Ortaya çıkan tabakların hazırlanma aşamasında hiçbir doğal kaynağın boşa harcanmamasını ve üretimin gelecekte de çevreye ve insan sağlığına zararlı olmayacak şekilde devam ettirilmesini mutfak odağımıza alarak hizmet veriyoruz.”

Sosyal Medya'da Paylaşın