Lüks markalar şimdi de lezzet tutkunlarını cezbetmeyi amaçlıyor

Korelilerin lüks tutkusu hazır giyim sektörünün ötesine ve yemek sektörüne yayılmaya devam ederken, lüks moda evleri de lezzet tutkunlarını cezbetmek için harekete geçiyor. Louis Vuitton, geçtiğimiz günlerde Seul’ün güneyindeki Cheongdam-dong’daki butiğinde Mayıs ayında bir pop-up kafe açacağını duyurdu. Gucci de lüks yemek furyasına katılan markalardan biri oldu ve yakın zamanda Seul’ün merkezindeki Itaewon’da üst düzey İtalyan restoranı Gucci Osteria Seoul’u piyasaya sürdü.

Louis Vuitton, Seul’ün güneyindeki Cheongdam-dong’daki butiğinde Mayıs ayında bir pop-up kafe açacağını duyurdu. Fransız lüks markalarının amiral gemisi Louis Vuitton Maison Seoul, çağdaş mimarinin en büyük isimlerinden Kanada doğumlu Amerikalı mimar Frank Gehry tarafından tasarlanan bir binada yer alıyor. 2019 yılında hizmete açılan bina, dört kattan ve bir yer altı katından oluşuyor. Pop-up kafenin, Espace Louis Vuitton isimli sergi alanının yer aldığı binanın dördüncü katında olması planlanıyor. Çok çeşitli öğle ve akşam yemeği menülerinin sunulacağı Louis Vuitton kafenin sorumlusu ise Kore doğumlu Fransız şef Pierre Sang Boyer olacak.

Kore asıllı Fransız şef Pierre Sang Boyer

Gucci de lüks yemek furyasına katılan markalardan biri oldu ve yakın zamanda Seul’ün merkezindeki Itaewon’da üst düzey İtalyan restoranı Gucci Osteria Seoul’u piyasaya sürdü. Gucci Osteria Seoul restoranı, İtalyan lüks evinin Seul’deki ikinci amiral mağazası olan Gucci Gaok’un altıncı katında yer alıyor.

Dünyanın En İyi 50 Restoranı listesinde 2016’da daha sonra 2018’de üç Michelin yıldızına layık görülen Gucci Osteria, Osteria Francescana’dan İtalyan şef Massimo Bottura’nın iş birliği ile İtalya’nın Floransa kentinde açıldı. Restoranın ikinci şubesi Los Angeles’taki Beverly Hills’de, üçüncüsü Tokyo Japonya’da, dördüncü şubesi ise Seul’de konumlanıyor. Şirket, Gucci Osteria Seoul’ün lüks bir yemek deneyimi sunmayı hedeflediğini söylüyor.

Menüde Gucci Osteria’nın imzası olan Emilia Burger ve Gucci’ye göre Kore’nin mevsimlerinden esinlendiği söylenen Seul Bahçesi gibi çağdaş lezzetler yer alıyor. Restoran, 200’e yakın şarap çeşidinin yanı sıra çeşitli alkollü içecekler de sunuyor.

Büyük lüks markalar, böylece dünya çapında birinci sınıf yemek trendine el atıyor. Bu tür restoran ve kafeler, müşterilere alışveriş yaparken sadece dinlenebilecekleri bir yer sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda lüks evlerin markalaşmasını çevreleyen bir deneyim sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın