Kuşadası’nda otelciler tam kapanma sonrasından umutlu!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında otellerin kapanmasıyla zor zamanlar geçirdiklerini belirten Kuşadası’ndaki otel işletmelerinin yöneticileri, tam kapanma sonrasından umutlu olduklarını ifade ettiler.

Habertürk’te yer alan bilgiye göre, genelgede konaklama tesislerindeki rezervasyonların, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının istisna teşkil etmediği ve otellerde sadece zorunlu durumlara bağlı olarak seyahat izin belgesi alan kişilere hizmet verebileceğinin açıklanmasının ardından, art arda rezervasyon iptalleri gelmeye başladı. Ramazan Bayramı rezervasyonlarının neredeyse tamamını kaybeden konaklama sektörü, yine de kısıtlama sonrasından umutlu olduğunu bildirdi.

Tam kısıtlama uygulamasının zorunluluktan doğduğunu açıklayan Türkiye Otelciler Federasyonu TÜRFOFED’in Başkan Yardımcısı ve Kuşadası Otelciler Derneği KODER’in Başkanı Tacettin Özden, vaka sayılarının düşmesinin ardından rahat bir sezon geçireceklerine inandıklarını belirtti. Özden, güvenli turizm sertifikası kapsamında, mesafe, maske, temizlik kurallarına uygun şekilde hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

Tam kapanmayla beraber Türkiye’deki vaka sayılarının hızla düşeceğini ve 18 Mayıs’tan itibaren pek çok ülkenin uçuş yasağını kaldıracağını düşündüklerini açıklayan özel bir otelin Genel Müdürü Serdar Köroğlu, hizmet vermeye devam ettiklerini anlattı. Tam kapanma kararının ardından ciddi rezervasyon iptali yaşadıklarını kaydeden özel bir otelin Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Doğan ise özellikle 1 Temmuz’dan itibaren turizmin yeniden yükselişe geçmesini beklediklerini ifade etti.

Sosyal Medya'da Paylaşın