Fimak CEO’su Zorman Bayramoğlu: “Fimak olarak insan ve insan ihtiyaçları odaklı çalışarak ve üreterek tüm dünyaya hizmet etmekteyiz”

Türkiye Sanayi Bakanlığı tarafından onaylı bir Ar-Ge merkezine sahip olan Fimak, yapmış olduğu inovasyonlarla sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Türkiye’yi tüm dünyada da en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Sürekli takip eden, kendini güncelleyen ve güncel ihtiyaçlara yönelik makine üretimi yapan bir firmayı CEO’su Zorman Bayramoğlu’ndan dinledik. 

Fimak’ta Ar-Ge çalışmaları büyük önem taşıyor. Yenilikçiliğin ya da kendini geliştirmenin her zaman firmalara artı değer sağladığını ifade eden Zorman Bayramoğlu, “Ar-Ge işte tam da bu noktada devreye giriyor. Üretimde farklılık yaratmak ve insanların ihtiyaçlarına yönelik ürün üretmek bu işin püf noktası. Bizler Fimak olarak insan ve insanların ihtiyaçları odaklı çalışarak ve üreterek tüm dünyaya hizmet etmekteyiz” diyor. 

“Sektörün ihtiyacı olan makineleri ve ekipmanları üretiyoruz” 

Fimak, geniş ürün yelpazesiyle ekmekçilik, hamurhane, pastane, cafe-fırın, restoran, otel, catering, Ar-Ge firmaları ve işletmelerinin ihtiyacı olan makineleri ve ekipmanları üretiyor. Satış sonrası geniş servis ağı ile ise müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor. Fimak’ın, pastacılık sektörüne 2004 yılında elektrikli taş tabanlı fırın modeliyle katkı sağladığına dikkat çeken Bayramoğlu, “Fimak 2012 yılından itibaren ise kendi geliştirdiği ROKON modeli konveksiyonlu döner fırın ile pastacılık sektörünün ihtiyacı olan pişirme kalitesi ve verimliliğini sağlayarak sektör çalışanlarının ve zincir mağazalarının işlerini oldukça kolaylaştırmıştır. Öte yandan 2 senelik Ar-Ge çalışmaları sonucunda RETROS et fırınını ürün gurubumuza ekleyerek, 2017 yılı itibariyle restoran sektöründeki müşterilerimize sunduk. Çeşitli et ürünlerini damak tadına hitap eden son teknoloji pişirme yeteneği ile RETROS, et restoranlarının ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Pişirme, dinlendirme, buharlama ve tütsüleme özelliklerini tek başına bünyesinde bulunduran, tamamen milli inovasyonla üretilmiş, dünyada benzeri olmayan ilk ve tek et fırınıdır” açıklamalarında bulunuyor. 

“2021 yılında da yeni ürünlerimizle her zaman olduğu gibi farkındalık yaratmaya devam edeceğiz” 

Pandemi süreci ile beraber evlerde ekmek yapımının hız kazandığını, Fimak olarak ise evlerde bu sürece katkı sağlamak için ev tipi kullanımına uygun BONA Taş Tabanlı Fırın ve Petit Hamur ve Kek Mikserini tüketicilerin kullanıma sunduklarını söyleyen başarılı yönetici, “Böylelikle hamur hazırlamada ve taş tabanda ekmek pişirmede büyük bir kolaylık sağlamış olduğumuzu düşünüyoruz. Öte yandan Ar-Ge çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 2020 yılında piyasaya sürdüğümüz BONA Taş Tabanlı Fırın ile evlerimize giriş yapmış bulunmaktayız. Ayrıca en son yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda 2021 yılının başında ürün portföyümüze eklediğimiz evde kullanıma uygun Petit Hamur ve Kek mikseri modelimiz ile evde hamur hazırlamada kolaylık sağladık. 2021 yılında da yeni ürünlerimizle her zaman olduğu gibi farkındalık yaratmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanıyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın