Kaz Eti Lezzet Günleri Misina Balık’ta Başladı

Misina Balık’ta geleneksel hale gelen “Kaz Eti Lezzet Günleri” başladı. Kars ve Ardahan’dan özel olarak getirtilen kaz etleri, Misina Balık’ın mutfağında yöreye ait yöntemlerle hazırlanarak farklı tatlar arayanlara eşsiz bir lezzet şöleni sunuyor.

Kars ve Ardahan’ın efsane lezzeti kaz etiyle hazırlanan yemekler, 26 Şubat itibariyle Misina Balık’ta misafirlerini bekliyor. Kaliteli hizmet anlayışıyla usta ellerden çıkan Misina Kaz Menüsü’nde; Kars gravür peyniri, ebelik kaz çorbası, kaz dürüm, tandırda kaz güveç, kaz tandır, kaz beğendi, kaz mantısı, kavılca bulguru üstünde kaz tiridi veya bütün kaz tandır yer alıyor.

“Kaz yemeklerinde de iddialıyız”

Balık restorancılığı alanında sektöre öncülük eden Misina Balık’ın usta şefi Suat Yılmaz, kaz etinin en lezzetlisinin Kars ve Ardahan’dan geldiğini söylüyor.  “Memleketimin bu eşsiz lezzeti ile yapılan yemekleri İstanbul’daki misafirlerimize de tattırıyoruz. Ardahan ve Kars’tan özel olarak getirttiğimiz kaz etini başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’ye tanıtıyoruz” derken, yöredeki kaz yetiştiren kadınlara iş imkanı sağladıklarını da belirtiyor. Yılmaz, “bir balık ustası olarak, her zaman menülerimizle iddialı olduğumuz gibi, kaz eti ile hazırladığımız yemeklerimizle de en iyiyi sunuyoruz” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın