Kahve kokusunun izinde: Londra’nın en iyi kahve dükkânları

İyi bir kahve dükkânının sadece içecekle değil aynı zamanda doğru atmosfer, kahvenin bütün sırlarını bilen baristalar ve tabi ki lezzetli aperatiflerden oluştuğunu bütün kahve severler biliyor. Londra’da kahve zincirlerine karşılık son 10 yılda oldukça hızlı büyüyen kahve dükkânları, dünyanın farklı yerlerinden getirdikleri çekirdekle müşterilerine gerçek kahve deneyimi yaşatmak için yarışıyor. Londra’nın sokaklarında kahve kokusunu takip ederek şehrin en iyi kahve dükkânlarını sizler için inceledik.

Coleman Coffee Roasters

Londra’daki en iyi kahve dükkânlarından bazılarının arkasındaki tedarikçi olmasının yanı sıra Coleman Coffee, Waterloo istasyonu yakınında yer alan şubesinde de müşterileriyle buluşmaya devam ediyor. Jack Coleman ve ekibi, şubesinde yer alan filtre kahve, cappuccino, piccolo ve espresso’dan oluşan kaliteli ancak basit menüsüyle yüksek kaliteli Arabica kahve deneyimini evlere taşıyor ve dünyanın farklı yerlerinden getirdikleri kahve çekirdeklerini evde gerçek kahve deneyimi yaşamak isteyen müşterilerinin kullanımına sunuyor.

Nude Espresso

Nude Espresso, Londra’nın her noktasına kafe temin eden en önemli kahve kavurucularından biri olmasıyla sadece müşteriler için değil aynı zamanda diğer kahve dükkânları için de sahip olduğu önemli yeri korumaya devam ediyor. Tutkulu ve kalite odaklı bir marka olan Nude Espresso, Doğu Londra’da sadece mükemmel kahvesini satmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli öğle ve brunch seçenekleriyle birlikte her gün yerinde hazırlanan mükemmel pişmiş ürünler satan kafeleriyle de müşterilerin vazgeçilmezi oluyor

Monmouth Coffee Company

İngiltere’nin en eski pazarı Borough Market’te, ziyaretçilerin yorgunluk kahvesi için uğradıkları ilk yer olan Monmouth Coffee’nin ikinci dükkânı ise Covent Garden’da yer alıyor. Sene boyunca dünyanın en kaliteli çekirdeklerini arayan ekibiyle gerçek kahve tutkusunu yansıtan Monmouth, müşterilerine sadece bir fincan kahve değil aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinden özenle seçtikleri kahve çekirdeklerini de sunuyor.

Kaffeine

Londra’da kahve dükkânlarının öncülerinden olan ve en iyilerinden biri olmayı sürdüren Kaffeine, geniş kahve çekirdeği yelpazeleri ve sunumları ile kalitesinden ödün vermeden çalışmalarına devam ediyor. İstikrarlı ancak yenilikçi bakış açılarıyla sürekli daha iyisini hedeflerken müşterilerine sundukları hamur işleri ve sandviçleri ile özellikle ofis çalışanlarının öğle arasındaki favori dükkânına dönüşüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın