Dünyanın en iyi kahvesini arayanların son durağı: Difference Coffee Company

Daha önce hiç kahve içmediğinize inandıracak lezzetiyle sadece dünyanın en iyi kahve çekirdeklerini müşterileriyle buluşturan Difference Coffee Company, sektörde oyunun işleyişini değiştiriyor. Dünyanın en pahalı ve en özel kahve koleksiyonlarını müşterilerine kapsül formunda sunmayı hedefleyen Difference Coffee, en’leri yaratmakla kalmayarak 61 tane Michelin yıldızlı restorana ve Gstaad Palace, Harry’s Bar, Mark’s Club, Marina Bay Sands ve The Wellesley gibi dünyanın en lüks 26 otel ve kulübüne kahve sağlıyor.

Kahveye en başta tutku ile yaklaşan Difference Coffee’nin kurucusu Amir Gehl, işin ticari boyutunu ikinci plana atarak “Dünyada en iyi kahve nerede?” sorusuyla başlayan bir yolculuğa çıkıyor. Specialty Coffee Association’ın 100 puan üzerinden değerlendirme sisteminde 80 üzeri puan alan kahveler ‘Özel Sınıf’ olarak sınıflandırılırken bu kahveler dünyanın en iyi kahvelerinin sadece yüzde 1’ini oluşturuyor. Difference Coffee’nin müşterilerine sunduğu ise tam olarak bu yüzde 1’lik kısmın en iyileri.

Difference Coffee’de sadece en iyilere izin var

Son zamanlarda kahve sektörünün genişlemesiyle rekabet oldukça şiddetlendi. Ancak Difference Coffee, 3 aşamada sadece en iyileri ile çalışarak büyüyen kahve pazarından kendini ayırıyor. İlk aşamada dünyanın en yüksek dereceli kahvelerini tedarik eden Difference Coffee, ikinci aşamada dünyadaki tam lisanslı 4 kahve sınıflandırıcısından biri olan kahvenin ustalarından Jonny England ile çalışarak kahveyi en iyi şekilde kavuruyor. Ve son olarak, raflarda çok uzun süre kalmayan hatta sipariş ile kavurma işlemini yaparak müşterilerine her zaman sadece en taze kahveleri sunuyor.

Yüzde 100 Arabica kahve ile sadeliğin zenginliği

Müşterilerine sundukları üst segment kahveleri başka hiçbir kahve ile karıştırmadan sadece tek bir çiftlikten alınan ve tek çeşit %100 Arabica kahve ile hazırlıyorlar. Herhangi bir karıştırma işlemi uygulamayan Difference Coffee, kahvenin aromasını ve kalitesini koruyor. Her ülkede kahve çekirdeklerini en iyi yetiştiren ve işlemeyi başaran tek bir çiftlik ile çalışarak hem dünyanın en iyi kahvelerine sahip oluyorlar hem de çiftçilere en yüksek ödemeleri yapan şirketlerden biri olarak sektörü destekliyorlar.

Sosyal Medya'da Paylaşın