JW Marriott Istanbul Bosphorus Ramazan’ı seçkin menüler ile Galata Lounge’da karşılıyor

Tarihi yarımada, Galata Kulesi, Adalar, Haliç, Kız Kulesi ve Boğaz’ı kapsayan muhteşem manzarasıyla İstanbul’un en güzel seyir otellerinin başında gelen, JW Marriott Istanbul Bosphorus, Ramazan ayında da farkını ortaya koyuyor. Ramazan ayında sevdikleri ile en özel iftar sofralarını, şehrin büyüleyici manzarasına nazır, ayrıcalıklı bir hizmet anlayışı ve seçkin lezzetlerle yaşamak isteyenler JW Marriott Istanbul Bosphorus’un fark yaratan lezzet adresi Galata Lounge’da yerini alıyor.

Cenevizliler, Bizanslılar, Venedikliler ve Osmanlı gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ve Veli Alemdar Han’ın özenle restore edilmesi ile İstanbul’un ilk JW Marriott oteli özelliğine sahip olan JW Marriott Istanbul Bosphorus’ta şehrin en özel ve en güzel manzarasına nazır misafirlerini ağırlayan, hem damak tadına önem verenlerin hem de kurumsal toplantıların favori adresi Galata Lounge, Ramazan ayı boyunca servis etmek üzere hazırladığı ve her biri şeflerin maharetleriyle ayrı bir lezzet şöleni yaşatan iftar menüsüyle ilgi görüyor. Geleneksel Türk mutfağının ve iftar sofralarının en seçkin lezzetlerinden oluşan Galata Lounge Ramazan menüsü farklı seçenekler isteyenleri de mutlu eden alternatifli seçimler sunuyor.

En sevilen Ramazan sofralarının vazgeçilmezleri olan iftariyelikleri akla gelen her çeşidi ile misafirleri için özenle hazırlayan Galata Lounge, olmazsa olmaz çorba için geleneksel mercimek ya da şefin o güne özel, mevsim malzemeleriyle hazırladığı günün çorbası ikramını sunuyor. Eski dönemlerin zengin, bir o kadar da bereketli iftar sofralarını hatırlatan Galata Lounge, sadece güzel bir ziyafet yaşatmakla sınırlı kalmıyor; tarihi Yarımada’ya nazır büyüleyici manzarasıyla da kentin güzelliğini sergileyerek ruhlara da dokunuyor. İçli köftesinden mantısına ve mini lahmacununa her coğrafyayı resmeden ara sıcakların ardından sofranın başkahramanı olan ana yemekler kendini gösteriyor. Tam bir saray yemeği olan iç pilav eşliğinde taze baharatlarla marine edilmiş kuzu tandır, hem sunumu, hem kokusu, hem de lezzetiyle iştah kabartıyor. Kuzu yerine tercihini beyaz etten yana kullanmak isteyenleri de düşünen Galata Lounge, mevsim sebzeleri eşliğinde ızgara levrek ile hem sağlıklı hem de doyurucu bir seçenek sunuyor. Karışık ızgaraların da yer aldığı Galata Lounge Ramazan menüsü her biri mest eden Türk tatlıları büfesi, limitsiz çay ve kahve ikramları, geleneksel Ramazan şerbetleriyle iftarda ağırladığı misafirlerine mükellef bir ziyafet yaşatıyor.

Sahur vaktini de düşünen ve rezervasyonlu olarak sahurda da misafirlerine özel bir menü sunan Galata Lounge’da sevdiklerinizle güzel bir iftar sofrasının tadını çıkarmak ya da özel misafirlerinizi muhteşem İstanbul manzarası ve damakta iz bırakan Ramazan lezzetleri eşliğinde ağırlamak istiyorsanız şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Sosyal Medya'da Paylaşın