İtalya’nın turizm için başlattığı kampanyada konaklama bedava!

İtalya, turistik şehirlere yeniden canlılık katabilmek için dikkat çekici kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Bunun en son örneği Campobasso kentine bağlı San Giovanni in Galdo köyünde yaşandı. Projeyle Temmuz-Eylül ayları arasında şartları tutan ailelere birer haftalık 40 tatil hediye edilecek. Yaklaşık 500 nüfuslu köyün tarihi merkezindeki boş evler ücretsiz olarak turistlere açılacak.

Belediye ve “Morrutto’nun Dostları” isimli derneğin ortaklaşa yürüttüğü kampanyadan faydalanabilmek için bazı şartlar gerekiyor. Molise bölgesinde yaşamıyor olmak ve bu bölgede eve ya da aileye sahip olmamak şartı aranıyor.

Kampanyaya katılanlar tarihi merkezdeki bir evde bir hafta ücret ödemeden konaklayacak. Yemek ve ulaşım masraflarını ise kendileri karşılayacak.

Avrupa’dan yüzlerce talep geldi

Morrutto’nun Dostları derneği, kampanyanın geçen hafta sonunda duyurulmasının ardından 24 saat içinde ülke içinden ve Avrupa’dan yüzlerce talep aldıklarını açıkladı. Kampanyaya katılmak için bir form doldurup e-posta ile göndermek gerekiyor.

Ansa Haber Ajansı’nın haberine göre, San Giovanni in Galdo’daki pilot projenin ardından başka köy ve kasabalar da yavaş ve turizmi canlandırmak için benzer kampanyalar düzenlemeyi planlıyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın