3 Michelin yıldızlı şef Dani García, global mutfak markaları yaratmak için C3 ile iş birliği yapıyor

Dünyaca ünlü şef Dani García, New York’taki restoranı Manzanilla ve 3 Michelin yıldızlı restoranı Dani García’nın kapanmasının ardından yeni projeler ile New York’a dönüyor.

Başarılı şefin şu anda üstünde çalıştığı birkaç projesi bulunuyor. Birincisi fine dining bir restoran olan Casa Dani, diğer girişimi ise fast-casual bir mekân olan Minük. Her ikisi de yıl sonuna kadar açılması planlanan Citizens adında 40.000 metrekarelik yeni bir mutfak alanında açılacak. Fastcasual.com’a göre, her iki restoran da “İspanyol zarafeti ile Akdeniz lezzeti konusunda uzmanlaşacak.”

Her ikisi içinde büyük planları olan García, önümüzdeki 5 sene içerisinde 15 Casa Dani ve 100 Minük açmayı planlıyor. Dünyaca ünlü şef, projelerini gerçekleştirmek için grubuyla birlikte Creating Culinary Collectives (C3) ve Sam Nazarian ile ortaklık kuracak. C3 CEO’su Sam Nazarian, Dani dünyaca ünlü bir şef ve gerçek bir mutfak mucidi. O ve ekibi C3 için heyecan verici bir ekip ve birlikte yeni bir yiyecek ve içecek yaklaşımı oluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın