İstanbul’un En İyi Soğuk Çay Mekanları

Son yılların en büyük trendlerinden biri soğuk çay. Yazın gelmesiyle birlikte çay bulabildiğimiz her mekan buzlu çaylarla menülerini genişletmeye başladılar bile… Peki, İstanbul’da en iyi soğuk çaylar nerede içilir? Sizler için İstanbul’un en iyi soğuk çay mekanlarını derledik.

  • Melez Tea Lab

  • Çay deneyimine yeni bir soluk getirme mottosuyla yola çıkan Melez Tea Lab hem sıcak hem de soğuk çaylarıyla misafirlerinin oldukça ilgisini çeken bir mekan. Reşitpaşada’ki ana mekanında Pazartesi’den Cumartesi’ye misafirlerini ağırlayan Melez Tea Lab şehrin ilk çay laboratuvarı ve özgün bir mağaza konsepti. Çay hakkında denenmeyenleri denemek, keşfedilmeyenleri keşfetmeyi görev edinen mekanda çayları koklayıp hissedebildiğiniz ve hepsi hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz bir köşe de mevcut!
  • Dem Moda

  • 2013’ten beri misafirlerine çay ikram eden Dem Moda, İstanbul’un ilk modern çay evi. Dünyanın en köklü çay markalarından Ronnefeldt iş birliği ile hizmet sunan Dem Moda dekorasyonu ve özgün konseptiyle çayseverlerin en favori mekanlarından birisi. Duvarlarında Modalı sanatçıların enstalasyonlarıyla yarattıkları konseptin yanı sıra menülerinde bulunan soğuk çay ve kokteyller ile Dem Moda, şehrin en dikkat çekici mekanlarından bir tanesi konumunda.

  • Chado Tea Shop

  • Brezilya’dan Tayvan’a dünyanın farklı yerlerinden altmış farklı çeşit yerel çayı misafirleriyle buluşturan Chado Tea Shop, soğuk çayları ile de iddialı. Adını Japoncada “çaya giden yol” anlamına gelen “chado” kelimesinden alan mekan, zengin menüsünün yanında hizmeti ve dekorasyonuyla da misafirlerinden tam puan alıyor. Arnavutköy, Nişantaşı ve Cihangir’de şubeleri bulunan Chado Tea Shop çayseverler için tercih edilebilir bir alternatif.

  • La Patisserie Lune

  • Nişantaşı’nın en sevilen adreslerinden biri olan La Patisserie Lune, lezzetli bir soğuk çay için en doğru adreslerden birisi. Zengin menüsünün içerisinde yer alan Ronnefeldt çaylarıyla hazırlanmış Huckleberry Friend Iced-Tea ve White Melon Iced-Tea ile sıcak yaz günlerini bunaltıcı olmaktan çıkarmak için karşı konulamaz bir teklifte bulunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın